Ryszard i kobiety – Ryszard Kalisz. Recenzja

Ryszard Kalisz i kobietyOto Ryszard Kalisz w zupełnie innym wydaniu.

„Ryszard i kobiety” to książka o relacjach autora z kobietami. Wspomnienia kobiet mniej i bardziej bliskich, które miały wpływ na życie mężczyzny na jego różnych etapach. Znajdziemy tu całą gamę barwnych wspomnień o tych, które kochał, które go inspirowały i odcisnęły piętno na jego męskiej tożsamości i całym dotychczasowym życiu. Ryszard Kalisz przywołuje kobiety, które zwyczajnie były i są dla niego ważne oraz te, które poznać chciałby. W każdej z nich potrafi dostrzec coś inspirującego.

Ogromnym plusem książki „Ryszard i kobiety” jest kompletny brak męskiego puszenia się i udawania, że znajomość kobiecej natury to błahostka. Ryszard Kalisz przyznaje, że kobiety go od zawsze fascynowały, ale daleki jest do przypisywania sobie fenomenalnej wiedzy na ich temat. Ta skromność urzeka i sprawia, że każde zawarte tutaj słowo kupuję bez mrugnięcia okiem. Ryszard Kalisz to przykład mężczyzny, którego postrzeganie i stosunek do kobiet ukształtowały one same. Zapewne stąd wynika ogromny szacunek do płci pięknej pielęgnowany już od najmłodszych lat i próba zrozumienia jej bez brnięcia w krzywdzące stereotypy.

Zapewniam, że po lekturze książki Ryszarda Kalisza, odsuniemy na bok wizerunek polityka z pierwszych stron gazet, a dostrzeżemy w nim ciepłego, szarmanckiego mężczyznę, który o kobietach wie całkiem sporo. Warto poznać to oblicze.

Ryszard Kalisz, „Ryszard i kobiety”, G+J Książki, Warszawa 2013

Recenzja napisana dla portalu dlaLejdis.pl

Reklamy

Posted on 16 lipca 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. bardzo Go lubię właśnie jako czlowieka:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: