Cała prawda o… – Ilona Felicjańska. Recenzja

Cala_prawda_o...Czym tym razem zaskakuje Ilona Felicjańska? Czy „Cała prawda o..” to rzeczywiście cała prawda?

Wniknęłam w świat Ilony Felicjańskiej z ciekawości, a opuściłam go z ogromnym zaskoczeniem tym, co się dowiedziałam i szacunkiem za odwagę w mówieniu o sobie tego, co zwykle skrzętnie zamiata się pod dywan w obawie przed wstydem, krzywdzącymi spojrzeniami i ogólnym społecznym ostracyzmem. Ilona Felicjańska nie oszczędza siebie w tym wywiadzie. Problemy małżeńskie, media i świat modelek od przysłowiowej kuchni, tajemnice alkowy i o wiele więcej. Wszystko to pełne starania się, by być kimś, kim wcale się nie jest i w gruncie rzeczy nie chce się być. Więc po co to wszystko? „Cała prawda o…” przynosi odpowiedź i obnaża bezlitośnie skutki takiego życia.

Książka „Cała prawda o…” w moim odczuciu to w żadnym razie nie jest próba stworzenia lepszej wersji samej siebie, bo Ilona Felicjańska obnaża tutaj bezlitośnie swoje słabości. Absolutna szczerość to absolutna zaleta tej pozycji. A mknie się przez nią z rosnącym niedowierzaniem wraz z każdą przewracaną stroną.

Felicjańska na swoim własnym przykładzie pokazuje, że za kreowaną przez media fasadą celebryckości, za tymi wszystkimi uśmiechniętymi twarzami maskami może kryć się życie smutne i złe, pełne „zwykłych” problemów z wszystkimi towarzyszącymi im wątpliwościami i konsekwencjami. Książka Ilony Felicjańskiej to swego rodzaju operacja na własnym otwartym organizmie i terapeutyczne oczyszczanie duszy. Takie uzewnętrznienie się może być odebrane dwojako. Po pierwsze, jako próba zrehabilitowania się i powrotu do bycia na medialnym świeczniku. A po drugie, jako próba pokazania światu prawdziwego oblicza, swojej „zwykłości.” Czy było warto?

 

Ilona Felicjańska, Aneta Pondo, „Cała prawda o…”, Mira 2013

Reklamy

Posted on 1 sierpnia 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. nie sądziłam że książka będzie dobra, zaciekawiła mnie ta recenzja, wrzucam na listę do przeczytania. pozdrawiam

  1. Pingback: Jak być niezniszczalną – Ilona Felicjańska. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: