S.E.K.R.E.T. – L. Marie Adeline. Recenzja

Książka „S.E.K.R.E.T” L. Marie Adeline to kolejna powieść erotyczna wydana na falach popularności literatury tego typu. Czy epatowanie seksem i erotyzmem może jeszcze zaskoczyć i być czymś więcej niż kolejną kalką?

SekretL. Marie Adeline udowadnia, że w literaturze erotycznej niekoniecznie trzeba stawiać na wyuzdanie, by przykuć uwagę czytelnika. Zamysł autorki jest nieco inny. W książce „S.E.K.R.E.T”  pełno jest zmysłowości w subtelnym wydaniu a seks, choć obecny i to w sporej dawce, jest jedynie środkiem do celu, jakim jest seksualna emancypacja.

Główna bohaterka, Cassie to młoda wdowa i klasyczna szara myszka, której życie jest bardzo schematyczne i bardzo nudne. Do czasu. Podświadoma chęć zmiany pcha ją w szpony tajemniczej organizacji o nazwie S.E.K.R.E.T. Ta zaś ma na celu pomaganie kobietom, które własne potrzeby seksualne schowały gdzieś głęboko za innymi, wmawiając sobie, że te są im do niczego potrzebne. Wystarczy zainteresowanie ze strony mężczyzny, ciepły dotyk i gra słów, by ciało odezwało się swoim przez długi czas stłumionym głosem. Cassie, choć początkowa pełna oporów, daje sobie szansę na podróż do świata własnej cielesności, bo taką oferuje S.E.K.R.E.T.

Można do książki  L. Marie Adeline mieć nieco zastrzeżeń, bo literatura erotyczna tego typu nie należy do tej wysokich lotów, ale trzeba przyznać, że autorka zamiast brnąć w perwersję i bezpruderyjność, poszła krok dalej. I w osobie głównej bohaterki zamknęła lęki sporego grona kobiet, które nie akceptują siebie, a fantazje w ich życiu seksualnym są zepchnięte gdzieś głęboko w tył głowy. L. Marie Adeline, na przykładzie Cassie, bardzo sugestywnie pokazuje seksualną emancypację kobiety, która po prostu musi odrzucić na bok wszelkie konwenanse i dać się ponieść emocjom i skrywanemu pożądaniu.

Książka „S.E.K.R.E.T.”  L. Marie Adeline to lektura, która udowadnia, że zdeptanie własnych lęków i ograniczeń wcale nie jest takie trudne. A to wielki krok ku temu, by radość z życia seksualnego stała się realna.

L. Marie Adeline, „S.E.K.R.E.T.”, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2013

Reklamy

Posted on 6 października 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: