Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu – Pamela Keogh. Recenzja

Bliżej ci do Jackie Kennedy czy Marilyn Monroe? Po lekturze książki Pameli Keogh wątpliwości nie będzie żadnych.

Jackie_czy_Marilyn„Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” to książka naszpikowana faktami, ale podanymi w wersji bardzo lekkiej i humorystycznej, przez co lektura staje się niesamowitą podróżą do świata dwóch kobiet, ikon stylu, których nikomu przedstawiać nie trzeba. I podróż ta okazuje się nie tylko wyprawą w poszukiwaniu podobieństw do Jackie Kennedy i Marilyn Monroe, ale też wędrówką ku lepszemu poznaniu własnych zachowań w rozmaitych sytuacjach. Poza tym książka ta mimochodem skłania do podjęcia próby poszukiwania własnego stylu, który będzie nas definiował.

Książka „Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” przybliża bardzo mocno codzienność Jackie i Marilyn. Pamela Keogh nie faworyzuje ani jednej, ani drugiej, dając nam pole do własnych przemyśleń. Autorka krok po kroku zapoznaje nas za to z zachowaniami obu kobiet w różnych sferach życia. Dostajemy więc na tacy patenty na mężczyzn (zarówno na zyskanie ich aprobaty, jak i pozbycie się ich), garść cennych informacji o seksapilu, randkach i zalotach, ale też o innych, ważnych aspektach życia – pracy czy sile umysłu i walorach intelektualnych. W każdej sytuacji trzeba umieć się odnaleźć i najlepiej zrobić to z wdziękiem.

Książka „Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” udowadnia, że łatki przypięte obu kobietom są poddane mocnej stereotypizacji. Okazuje się bowiem, że Jackie wcale nie musi być sztywną paniusią, a Marilyn słodką trzpiotką. Można być jedną, albo drugą, niezależnie od sytuacji. Warto poszukać w ich osobowościach i zachowaniach siebie. Przyjemna lekcja o sobie samej gwarantowana.

Pamela Keogh, „Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu”, Wydawnictwo Otwarte 2013

Reklamy

Posted on 17 października 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Zapraszam do siebie na konkurs, najnowsza książka Browna do wygrania. Pozdrawiam Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: