Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę – Hanna Bakuła. Recenzja

Na książce „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” można nie zostawić suchej nitki za takie stereotypowe lawirowanie po damsko-męskim świecie. Można też potraktować ją z całkowitym przymrużeniem oka i ta opcja jest o wiele lepsza dla czytelnika, bo dzięki niej „Wnuczkożonka” jawi się jako świetna satyra na współczesne związki.

Wnuczkożonka Hanna Bakuła
Hanna Bakuła
, w swoim charakterystycznym stylu, nie owija w bawełnę i serwuje bez cienia zażenowania tezy, które dla wielu osób mogą być nawet nie kontrowersyjne, ale jałowe i pełne jadowitej żółci. Z tego też powodu spora dawka dystansu do tej książki jest wskazana, by przebrnąć przez nią bez uczucia irytacji.

„Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” to dosadnie sportretowane relacje damsko-męskie i nie tylko, które stały się wytworem obecnych czasów. Mężczyźni, którzy potwierdzenia męskości poszukują u boku anorektycznych młodziutkich lasek. A te stają się swoistym towarem luksusowym. Kobiety w kwiecie wieku, które poczucia atrakcyjności szukają w spojrzeniach młodych kochanków. I młode dziewczyny, które u boku majętnych, starszych panów znajdują przede wszystkim kosztowne prezenty i odarcie z godności, którego nie są świadome albo są i mają to totalnie gdzieś. Wszak dla nowej pary szpilek i ewentualnego majątku można zagryźć zęby i przetrzymać wszystko.

Książka „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” Hanny Bakuły to karykaturalne spojrzenie na to, o czym wszyscy szepczą po kątach, ale jakoś nie werbalizują tego ciut głośniej w obawie nie wiadomo przed czym. I to właśnie ci będą najbardziej utyskiwać na spostrzeżenia zawarte w tym, jakby nie patrzeć, osobliwym poradniku. Być może też za maską satyry ktoś a nuż dostrzeże jednak fragment swojego życia… I co wtedy?


Hanna Bakuła, „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę”, G+J Książki, Warszawa 2013

Reklamy

Posted on 23 października 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Uwielbiam twój styl pisania! Tak lekko i mądrze:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: