Podarunek – Danielle Steel. Recenzja

Podarować można wiele emocji, uczuć, wreszcie rzeczy materialnych. Jaki podarunek serwuje Danielle Steel?

Podarunek Danielle SteelMiłośniczki prozy autorki znów będą zachwycone. Mnie osobiście rozczarowała gigantyczna przewidywalność tej książki, która nie zaskakuje kompletnie niczym. Śmiało można więc rzec, że to lektura dla fanek twórczości Danielle Steel.

„Podarunek” nie odkrywa niczego nowego. Dylematy, które serwuje autorka przewinęły się już wielokrotnie w różnych książkach. Fabuła skupia się na losach dwóch rodzin, które w pewnym momencie się mocno zazębiają za sprawą Maribeth. Danielle Steel eksponuje macierzyństwo w różnej postaci, utracone i niechciane. A wraz z tym wszystkie konsekwencje, które niesie ze sobą. Mamy tutaj także nastoletnią niedojrzałość i zagubienie, które życie postanawia nagle mocno zweryfikować. Silny konserwatyzm kontrastuje z postępowością, co autorce udało się bardzo wyraziście pokazać. I to by było właściwie na tyle.

Najbardziej podczas lektury książki „Podarunek” ogromny niedosyt pozostawia to, że  wrażenie przewidywalności wcale nie mija z kolejnymi stronami, choć gdzieś tam tli się jeszcze czytelnicza nadzieja. Wręcz przeciwnie, wydarzenia następują po sobie bez żadnego elementu zaskoczenia, przez co w ogólnym odczuciu książka Danielle Steel jest zwyczajnie nudna.

Nie można jednak odmówić autorce tego, że jej subtelne żonglowanie emocjami uwiodło już spore grono kobiet. I być może właśnie ta prostota przekazu zadecydowała o takim sukcesie Danielle Steel.

 Danielle Steel, „Podarunek”, Między Słowami 2013

Reklamy

Posted on 27 października 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: