Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny – Trinny i Susannah. Recenzja

Czy można zmienić swoje życie w 24 godziny? Trinny i Susannah znów przekonują, że w świecie mody wszystko jest możliwe.

calkowita_przemiana Trinny i Susannah

Tym razem w ręce nie tylko pasjonatek mody, ale także wszystkich kobiet, dla których własny wizerunek jest ważny, trafia książka „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” Trinny i Susannah. Kreatorki modowych gustów znów zabierają nas w podróż do własnych szaf. Zmuszają też do obiektywnego spojrzenia na siebie w lustrze i scharakteryzowania swojej sylwetki. Tylko wówczas możemy świadomie dobierać odzież i dodatki, które będą uwydatniać nasze atuty i maskować niedoskonałości.

Odkąd w świecie mody pojawiły się stylistki Trinny i Susannah, które jasno zdefiniowały typy sylwetek kobiet, garderoba każdej z nas zaczęła przechodzić rewolucję. Książka „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” to kolejny pomysł na to, by uzmysłowić kobietom, że nieistotny jest typ figury. Każda sylwetka może się pięknie prezentować, o ile stawimy odważnie czoła własnym mankamentom i odważnie zaczniemy prezentować zalety swojej sylwetki. Nie ma bowiem złych figur. To pokrzepiające przekonanie sprawia, że znacznie łatwiej spojrzeć przychylnym okiem na to, co widzimy każdego dnia w lustrze. Z Trinny i Susannah możemy zapewnić naszemu ciału odpowiednią oprawę, która sprawi, że zaczniemy postrzegać siebie całkiem inaczej.

„Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” to swoisty poradnik z konkretnymi przykładami na to, jak nie zafundować sobie wizerunkowej wpadki. Zaczynamy od określenia swojego typu figury. Każda sylwetka ma określone cechy, które chcemy ukryć. Wystarczy się odpowiednio ubrać, by o nich zapomnieć. Książka Trinny i Susannah nie skupia się jednak wyłącznie na tym. Autorki obrazują klarownie również to, jak dobierać kolory, wzory i faktury oraz jak przerabiać garderobę. Ich uwadze nie uchodzą również włosy i makijaż – dopełnienie wizerunku.

Książkę „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” Trinny i Susannah śmiało można również przyznać terapeutyczną moc. Stylistki przekonują bowiem, że nie tylko typ sylwetki ma znaczenie. Często nad tym, jak się prezentujemy, pieczę sprawuję kompleksy, które każą  skrywać się nam np. za workowatymi ciuchami lub całkowitą czernią. W obu przypadkach to modowe faux pax, którego należy się wystrzegać. Jestem pewna, że po lekturze tego poradnika, żadnej kobiecie nie przyjdzie już do głowy pomysł, by ukrywać swoje ciało w taki sposób. Co więcej, najdzie was ochota na eksponowanie swojej cielesności z wielkim smakiem. Warto też zapamiętać radę stylistek, by uzdrowić swoje wnętrze po to, by móc błyszczeć na zewnątrz.

Trinny i Susannah, „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny”, G+J Książki, Warszawa 2013

Reklamy

Posted on 4 listopada 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: