Jak zbudować poczucie własnej wartości? – Dorota Gromnicka. Recenzja

Poczucie własnej wartości to niebywale cenny stan psychiczny, którego wielu z nas, niestety, musi się mozolnie uczyć. Jak je zbudować, by niska samoocena stała się przeszłością?

 Dorota Gromnicka Jak zbudować poczucie własnej wartości

Jedno jest pewne. Kiedy nie wierzymy we własne możliwości, czujemy się gorsi, a przez to blokujemy się na otoczenie i nie dajemy sobie szansy ani w związkach, ani zawodowo, to pomoc jest wskazana. Jedni pójdą do psychoterapeuty, choć to też wymaga przełamania pewnych barier. Inni wezmą się w garść i sięgną po motywujące książki. Pomocną dłoń w stronę wszystkich, których poczucie wartości jest mocno zachwiane, wyciąga terapeutka Dorota Gromnicka, oddając w ręce czytelników swoją książkę „Jak zbudować poczucie własnej wartości?”

Ten poradnik jest o tyle godny uwagi, że niczego nie narzuca. Liczne wskazówki sprawiają, że staje się swoistym pomocnikiem w budowaniu własnej samooceny. Jak ją podnieść? Dorota Gromnicka nie owija w bawełnę – bez praktycznych ćwiczeń nie ma mowy o satysfakcjonujących rezultatach. I co ważne, nie osiągniemy ich w ekspresowym tempie, bo to proces długofalowy. Warto mieć tego świadomość. Rozmaitych ćwiczeń i testów w poradniku terapeutki jest bez liku i nie są one bezcelowe. Czasem konieczność odpowiedzi na jakieś pytania budzi wewnętrzny sprzeciw, ale taka reakcja świadczy jedynie o tym, że coś nas blokuje. Warto się temu bliżej przyjrzeć i zmierzyć się z tym. Dla samych siebie.

Dorota Gromnicka w książce „Jak zbudować poczucie własnej wartości?” doradza w sposób bardzo przyjazny. I być może właśnie dlatego lektura tego poradnika staje się taką prywatną terapią we własnych czterech ścianach, którą można dawkować sobie wedle potrzeb. Szczerość wobec siebie samego, swoich lęków bardzo często staje się motorem napędowym do zmian, w tym przypadku do walki z niską samooceną i brakiem samoakceptacji. Tego wroga można pokonać, ale wymaga to czasu, nakładu pracy i przede wszystkim odwagi. Po lekturze książki Doroty Gromnickiej  i stoczeniu bojów z licznymi ćwiczeniami, wątpliwości co do tego, że warto podjąć ryzyko w tej kwestii, nie ma już żadnych. Zostaje tylko poczucie, że z każdym dniem dzięki odrobinie wiary w siebie i kolejnym krokom poczucie własnej wartości będzie szybować w górę.

Dorota Gromnicka, „Jak zbudować poczucie własnej wartości?”, Samo Sedno 2013

Reklamy

Posted on 4 listopada 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: