SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc – Klaudia Pingot. Recenzja

Z poczuciem wartości u kobiet bywa kiepsko. Z aranżowaniem zmian w swoim życiu także. Bierność to nasz wróg i warto go unicestwić. Z pomocą przychodzi Klaudia Pingot i jej książka „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc.”

Specbabka Klaudia PingotPoradnik, który oddała w nasze ręce Klaudia Pingot, już na dzień dobry zaskakuje podejściem autorki do czytelnika. Nie staje ona bowiem w pozycji mędrca, ale współtowarzyszki podróży zmierzającej do zdefiniowania, a często też przedefiniowania siebie. Takie podejście utrzymuje się przez całą książkę „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc” i jest niezwykle pomocne. Można się poczuć tak, jakby książka została napisana właśnie dla nas. I tylko dla nas.

Autorka nie podaje utartych schematów, ale prowadzi nas przez szereg przykładów i historii, które uwiarygadniają moc przekazu i sprawiają, że zaczyna się chcieć wprowadzić zmiany również we własnym życiu. I wcale nie muszą to być od razu zmiany rewolucyjne. Znacznie łatwiej osiągnąć cel, dążąc do niego małymi krokami. Klaudia Pingot porusza tematy, z którymi wiele kobiet sobie nie radzi w perspektywie długofalowej. Mamy tu więc problemy z samooceną, walkę z emocjami, strach przed podjęciem decyzji i ich skutkami itd. Ogromnym plusem są także liczne ćwiczenia, do których warto się przyłożyć, by lepiej poznać siebie. To bowiem ważny krok do zmiany swojej postawy.

Książka „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc” to świetny poradnik dla wszystkich kobiet, które mają chwiejne poczucie poczucie własne wartości i częściej w ich życiu gości marazm niż działanie. Z kolei tym, które takich problemów zdają się nie mieć, rady Klaudii Pingot, pomogą umocnić się we własnych poczynaniach i przekonaniach. Narracja, choć traktuje o ważkich tematach, prowadzona jest nietypowo, bo humorystycznie. I to w dużej mierze sprawia, że wszystko, co serwuje autorka, zdaje się być bardzo łatwe do osiągnięcia. A przynajmniej staje się motorem napędowym do zmian. Inspirujące.

Klaudia Pingot, „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc”, Helion/Sensus.pl 2013

Reklamy

Posted on 12 listopada 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: