Party rozwodowe – Laura Dave. Recenzja

Do książki „Party rozwodowe” Laury Dave przyciąga przede wszystkim tytuł. Niesie on bowiem obietnicę zasmakowania w fabule traktującej o dość nowym zjawisku, jakim są przyjęcia rozwodowe.

Party rozwodoweRozwód zawsze odbija się głośnym echem, nawet jeśli rzekomo odbywa się w przyjacielskich stosunkach. Czy Gwen i Thomas rzeczywiście rozstają się, bo ich uczucie po 35 latach małżeństwa wygasło? A może to jedynie mydlenie oczu najbliższym?

Przyjęcie rozwodowe w książce Laury Dave jest jednak dopiero punktem kulminacyjnym całej fabuły. A nim do niego dojdziemy, czeka nas poznanie losów rodziny. Autorka prowadzi narrację z perspektywy dwóch bohaterek – Gwen, która właśnie ma się rozwieść i Maggy, która jest zaręczona z synem Gwen. Obie zmagają się z dylematami w życiu uczuciowym, obie odkrywają pewne tajemnice, ale mają one inną rangę. I kiedy jedna chce jeszcze walczyć, druga nie widzi już w tym sensu.

”Party rozwodowe” to książka nie tyle o rozwodzie, ale o niuansach życia we dwoje. O mozolnym budowaniu zaufania i niszczeniu go w krótkiej chwili. To, że kłamstwo ma krótkie nogi, potwierdza się tutaj idealnie. Czy zawsze przekreśla jednak wszystko? Laura Dave pokazuje, że miłość nieustannie poddawana jest próbom, z których można wyjść obronną ręką lub ponieść klęskę. Wszystko zależy od uczestników uczuciowej zawieruchy i ich determinacji, by walczyć o coś, co jeszcze wczoraj było najważniejsze. Musimy tylko szczerze sobie odpowiedzieć – czy jeszcze warto?

Laura Dave, „Party rozwodowe”, G+J Książki 2013

Reklamy

Posted on 13 listopada 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Rzeczywiście tytuł przyciąga uwagę.

  2. Całkiem fajne, lekkie czytadło:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: