Sztuka wystąpień publicznych – Leszek Leopold Kazimierski. Recenzja

Każdy, kogo zmorą są wystąpienia publiczne, powinien sięgnąć po książkę trenera i coacha Leszka Leopolda Kazimierskiego.

Sztuka wystąpień publicznychNie ma chyba osoby, która z całkowitą pewnością siebie staje przed mniejszym lub większym zbiorowiskiem ludzi i śmiało, bez zacięcia rzecze swoje, siląc się nawet przy tym na dowcip. Z reguły takim sytuacjom towarzyszy raczej ucisk w żołądku, spocone dłonie i nagła kompletna pustka w głowie, która przekłada się na bełkot, a nie merytoryczny wywód. Na szczęście, wszystko to można wypracować, a z pomocą przychodzi książka „Sztuka wystąpień publicznych.”

Publikacja ta to świetna skondensowana wiedza i szereg przydatnych wskazówek dla tych, którzy muszą innym przedstawiać swoje stanowisko i przekonywać ich do swoich racji. Lęk przed porażką w takiej sytuacji wydaje się być uzasadniony, ale z pewnością nie jest on dobrym sprzymierzeńcem naszego wystąpienia.

Leszek Leopold Kazimierski jako trener doskonale wie, co trapi każdego, kto musi zmierzyć się z publiczną prezentacją. I właśnie dlatego porusza w swojej książce najważniejsze zagadnienia tj. rola komunikacji interpersonalnej w prezentacji, przygotowanie i realizacja prezentacji, techniki perswazji. Każdemu z nich poświęca osobny rozdział i żadnego nie stawia na piedestale. Oswojeniu z własnymi lękami sprzyja za to rozdział traktujący o trudnych sytuacjach i wpadkach.

Książka „Sztuka wystąpień publicznych” to kompendium wiedzy na temat prezentacji podane w prostej formie. Trenerskie podejście widać tutaj na każdej stronie. Autor nie staje jednak w pozycji wszechwiedzącego mędrca, ale dzieli się swoją wiedzą w sposób bardzo przyjazny. A to sprawia, że prezentacja jawi się jako czynność o wiele mniej straszna.

 Leszek Leopold Kazimierski, „Sztuka wystąpień publicznych”, Samo Sedno 2013

Reklamy

Posted on 16 listopada 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: