Kuroniowie przy stole – Jakub Kuroń. Recenzja

Książka „Kuroniowie przy stole” to nie tylko zbiór przepisów. Przede wszystkim to opowieść o rodzinie i tradycjach kulinarnych, które kształtują gusta.

Kuroniowie przy stole Jakub KurońJakub Kuroń poszedł krok dalej i nie poprzestał jedynie na zaserwowaniu czytelnikom różnorodnych przepisów. Jego książka „Kuroniowie przy stole” głównie podkreśla bowiem rolę tradycji w naszym życiu i jej wpływ na nas samych, w tym przypadku w kwestii kulinarnej.

Książka Jakuba Kuronia jest nieco nietypowa jak na kulinarny poradnik. Znacznie odbiega od tego, co zwykle serwują publikacje tego typu. Poza przepisami, których nie mogłoby zabraknąć, wiele tu wspomnień rodzinnych skoncentrowanych właśnie na gotowaniu i upodobaniach smakowych często wiążących się z konkretnymi sytuacjami w życiu. Autor zaprasza czytelnika do poznania swojej rodziny i jej ulubionych smaków.

„Kuroniowie przy stole” to zbiór licznych opowieści, anegdot i wspomnień trzech rodzin: Kuroniów, Liszkiewiczów oraz Boruckich. Stanowią one tło dla opowieści o tradycji w kuchni, która zwykle wędruje z pokolenia na pokolenie. W publikacji tej znajdziemy jednak nie tylko receptury tradycyjnych dań w rodzinie Kuroniów, ale też przepisy Jakubia Kuronia stanowiące współczesną wariację na ich temat. Tradycyjne dania można bowiem nieco zmodyfikować, nadając im nowoczesności, a przy tym nie odzierając z tego, co w nich najważniejsze.

„Kuroniowie przy stole” to książka podkreślająca istotę pielęgnowania tradycji kulinarnych, których wartość jest nieoceniona i udowadniająca, że gotowanie potrafi skutecznie cementować więzi. Warto o tym pamiętać.

Jakub Kuroń, „Kuroniowie przy stole”, Czarna Owca 2013

Reklamy

Posted on 8 grudnia 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: