W sukience do sukcesu. Recenzja

W sukience można zmierzać śmiało wszędzie, zwłaszcza do sukcesu.

W sukience do sukcesuJeśli już od dawna nosisz w sobie plan poczynienia pewnych zmian w swoim życiu, to teraz nadszedł najlepszy czas. A motorem napędowym może stać się książka „W sukience do sukcesu” Doroty Stasikowskiej-Woźniak oraz Wioletty Uzarowicz.

Zmiany wizerunku, choćby minimalne, zawsze są mocnym kopniakiem dla kobiecej pewności siebie. Takie metamorfozy można przeprowadzić jednak znacznie łatwiej niż zmiany na poziomie swojego wnętrze. W tym przypadku proces docierania do nowej, odmienionej własnej osoby jest bardziej złożony, a jeśli zakończy się powodzeniem, to nowy sposób myślenia pociągnie za sobą same perspektywy. I warto się o tym przekonać.

Książka „W sukience do sukcesu” do dość nietypowy poradnik, daleki od czczej paplaniny, a przepełniony konkretnymi poradami i konkretnymi przykładami kobiet, które odważyły się zmienić nie tylko image, ale też coś więcej. Dorota Stasikowska-Woźniak i Wioletta Uzarowicz w swojej książce zapraszają do podjęcia wyzwania, jakim jest wykreowanie swojego wizerunku.

Sporą część poradnika stanowią zilustrowane metamorfozy kobiet w różnym wieku i o różnej urodzie. Każdorazowo efekt jest naprawdę zaskakujący. Odpowiednio dobrana fryzura i makijaż potrafią diametralnie zmienić oblicze i uwypuklić nasze piękno, w które bardzo często wątpimy.

Ciekawym uzupełnieniem książki są za to rozmowy ze znanymi kobietami. Swoimi receptami na sukces w różnej postaci, historiami życiowych zmian oraz priorytetami dzielą się m.in. Jolanta Kwaśniewska i Grażyna Kulczyk. Na największą uwagę, moim zdaniem, zasługuje jednak rozdział poświęcony temu, jak krok za krokiem zmierzać w stronę sukcesu. Szereg ekspertów z Dress for Success Poland serwuje mnóstwo cennych rad, które warto sobie przyswoić i mieć gdzieś z tyłu głowy, kiedy na drodze do zawodowego sukcesu zagości chwilowe zwątpienie.

„W sukience do sukcesu” to książka, która inspiruje do baczniejszej obserwacji siebie i swojego sposobu myślenia. Jeśli czujemy, że coś nas blokuje, to musimy same stawić temu czoła, zaczynając właśnie od drobnych zmian, które podreperują naszą pewność siebie. I wiek nie ma tuż żadnego znaczenia. Nie ma na co czekać.

Dorota Stasikowska – Woźniak, Wioletta Uzarowicz, „W sukience do sukcesu”, G+J Książki 2013

Reklamy

Posted on 13 grudnia 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. mam ją na liście prezentów od „Mikołaja” , w sumie prawie same książki tam są:)

  2. książki to czasem najlepszy prezent od Mikołaja:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: