Widok zza rogu życia – Halina Biedroń. Recenzja

Widok zza rogu życia” to dość osobliwe i poplątane do granic losy jednej rodziny, w której miłość namiesza niebywale.

Widok zza rogu życiaWiele w tej książce prawd o ludzkich słabościach. Halina Biedroń pokazuje, że tam, gdzie do głosu dochodzi namiętność, rozum zapada w letarg, z którego trudno się wyzwolić. I trzeba dostać mocnego kopniaka od losu, by spojrzeć na swoje działania z nieco innej strony. Tej, która jeszcze może pomóc co nieco ocalić.

Halina Biedroń, poprzez obcowanie z Martą, główną bohaterką i jej emocjami, zmusza czytelnika do zadania sobie pytań o moralność. Czy kłamstwo na dłuższą metę się opłaca? Jak toczyć walkę ze swoimi uczuciami, kiedy serce płata figle, a o obudzona namiętność staje się grzechem? I czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie, wikłając się tym samym w układ skomplikowany tak, że aż trudno w niego uwierzyć?

Widok zza rogu życia” to nie jest zła książka. Porusza ważny problem, ale samo podanie go może czasem budzić niechęć. Raz, że całość wydaje się mocno przegadana. A dwa, że główna bohaterka jakoś nie daje się polubić. Momentami irytuje jej zachowanie, pobłażanie własnym porywom serca na tyle, że mogą one zniszczyć coś, co budowała latami. Trudno przejść obojętnie wobec podejmowanych przez nią decyzji i trudno też je zrozumieć.

Nie mogę również darować mylnego opisu na okładce książki. Sugeruje on bowiem, że zagłębimy się psychologicznie w żywot dziewczyny pochodzącej z rodziny dysfunkcyjnej i poznamy codzienne borykanie się z niełatwą codziennością. Tymczasem fabuła „Widoku zza rogu życia” traktuje o czymś zgoła odmiennym, a to co stanowiło wabik na czytelnika, jest jedynie niewielkim fragmentem. Biorąc pod uwagę, że oczekiwałam innej lektury, a dostałam namiętny romans, w ogólnym odczuciu jestem, mimo wszystko, rozczarowana.

Halina Biedroń, „Widok zza rogu życia”, Novae Res 2013

Reklamy

Posted on 27 grudnia 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: