Miłość ci wszystko wypaczy – Andrzej Komorowski. Recenzja

Miłość podobno potrafi wiele wybaczyć. Okazuje się jednak, że wiele też wypacza.

Miłość ci wszystko wypaczy Andrzej KomorowskiAndrzej Komorowski w swojej książce próbuje przekonać, że siła tego uczucia ma nie tylko działanie budujące, ale też niszczące. Wraz z każdą stroną dość osobliwego poradnika spod pióra znanego seksuologa, poznajemy różne oblicza miłości i psychologiczne uwarunkowania, które często determinują takie a nie inne koleje losu w tej kwestii.

Trudno zdefiniować miłość. Nie łatwo też poruszać się pewnym krokiem po sferze uczuć. Najczęściej brniemy w miłosne uniesienia po omacku, ryzykując i wychodząc z tego zwycięsko lub nie. Andrzej Komorowski, jako seksuolog i doradca rodzinny, wie jak mało kto, że prawidłowe relacje często wymagają ogromnego nakładu pracy i przede wszystkim chęci. Budowanie jakiekolwiek związku bez odpowiednich fundamentów emocjonalnych jest zwyczajną orką, która może nie przynieść wymiernych efektów.

Lektura książki „Miłość ci wszystko wypaczy” przede wszystkim uzmysławia, jak uczucie to potrafi dosłownie opętać, a co za tym idzie, wprowadzić nasze życie na całkiem inne tory, czasem całkowicie je zmienić. Emocjonalne tornado staje się wówczas naszym motorem napędowym do różnorodnych działań, nie zawsze dobrych. Ale kto racjonalizuje swoje decyzje, kiedy pierwsze skrzypce gra miłość?

Miłość ci wszystko wypaczy” to mądra książka, pozwalająca spojrzeć na pewne kwestie uczuciowe z innej perspektywy. Nie jest to jednak lektura idealna. Głównym mankamentem, w moim odczuciu, jest zbyt duże nawarstwienie anegdot dotyczących losów różnych postaci. W małej dawce byłoby to ciekawe urozmaicenie. W postaci, którą dostajemy, jest jednak momentami mocno nużące. Szkoda.

 

Andrzej Komorowski, „Miłość ci wszystko wypaczy”, Prószyński i S-ka, Warszawa 2013

Reklamy

Posted on 29 grudnia 2013, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: