Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić – Pia Mellody. Recenzja

Kochasz nałogowo czy unikasz bliskości? Takie swoiste emocjonalne kalectwo i toksyczny związek to codzienność wielu z nas.

Toksyczna miłość Tymczasem, jak przekonuje Pia Mellody w książce „Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić”, poznanie od podszewki własnej emocjonalności to klucz do stawienia czoła związkowi, któremu daleko do ideału. Rozstanie nie zawsze jest ostatecznym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli podejmiemy pracę nad sobą i zrozumiemy własne zachowania.

Dawno nie trafiła w moje ręce książka przepełniona taką fachową wiedzą. To mądra i przede wszystkim otwierająca oczy lektura dla wszystkich tych, którzy wciąż gubią się w swoim życiu uczuciowym. Idealizacja drugiej osoby, lęk przed bliskością i przed odrzuceniem – Pia Mellody nie krytykuje takich postaw, ale krok po kroku uzmysławia, co mogło je ukształtować, co je cechuje i jak sobie z nimi radzić. Dostajemy nie tylko ogrom wiedzy psychologicznej, konkretnych przykładów, ale też okazję do zmierzenia się z samym sobą w licznych ćwiczeniach.

Książka przede wszystkim oscyluje wokół relacji damsko – męskich, ale wszelkie porady z powodzeniem można zastosować również w życiu uczuciowym innego szczebla – na gruncie rodzinnym lub przyjacielskim. Istotne, by dostrzec w swoich zachowaniach pewnego rodzaju zło, które niszczy nasze relacje z innymi. Z pewnością pomoże w tym „Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić.”

Pia Mellody, Andrea Wells Miller, J. Keith Miller, „Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić. Wydanie v”, Czarna Owca 2013

Reklamy

Posted on 2 stycznia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: