Pan od seksu. Zbigniew Lew-Starowicz. Recenzja

Pan od seksu” to książka pełna taktu, szacunku do swojego zawodu i pacjenta.

Pan od seksu Zbigniew Lew-Starowicz ma niesamowity talent gawędziarski, dzięki czemu wciąga czytelnika w swoją autobiografię już od pierwszych stron. Muszę przyznać, że lektura naszpikowana jest wieloma faktami z życia seksuologa, o których większość z nas nie ma pojęcia, a które kształtowały go jako człowieka i jako lekarza.

Książka nie mogłaby mieć chyba lepszego tytułu niż właśnie „Pan od seksu”. Nieco żartobliwy i pełen dystansu wydźwięk w pełni komponuje się z osobowością Zbigniewa Lwa-Starowicza. Takiego właśnie znamy go z programów w TV. Autobiografia pozwala jednak zagłębić się mocno w życiorys profesora i poznać m.in. motywy, które kierowały nim podczas wyboru takiego a nie innego zawodu.

Autor nie szczędzi czytelnikowi różnorodnych historii, a często też anegdot. Szczerze, bez cienia zażenowania opowiada o swoim życiu zawodowym, ale nie brak tutaj również wątków bardziej osobistych, rodzinnych. Jeśli jednak ktoś spodziewa się zdradzenia tajemnic z własnej alkowy, to na próżno ich szukać. Aż taki ekshibicjonizm nie przejawia się w książce „Pan od seksu.”

Choć to autobiografia, to Zbigniew Lew-Starowicz sporą jej część poświęca swoim pacjentom. Co rusz przewijają się podczas lektury różne przypadłości. W ten sposób seksuolog zwraca uwagę na postępujące zmiany w świadomości Polaków, na ewolucję ich nastawienia do seksu i chęć radzenia sobie z problemami. Wizyta u specjalisty, który może pomóc rozwikłać problemy natury erotycznej, przestaje być tematem tabu. Duża w tym zasługa samego profesora, który jest rewelacyjnym edukatorem w tym temacie.

Książka „Pan od seksu” pełna jest dystansu, wiedzy i barwnych faktów z życia Zbigniewa Lwa-Starowicza. Ciekawa lektura.

Zbigniew Lew-Starowicz, „Pan od seksu”, Znak literanova 2013

Reklamy

Posted on 4 stycznia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: