Chiny od góry do dołu – Marek Pindral. Recenzja

Książka „Chiny od góry do dołu” tętni emocjami i przygodami. Zwłaszcza te drugie to nie lada gratka dla kogoś, kto w Chinach nigdy nie był.

Chiny od góry do dołuSpod pióra Marka Pindrala wyszła nietypowa relacja z podróży aspirująca nawet do miana książki przygodowej. Brak chronologii nie stanowi tutaj żadnego mankamentu. Kolejne rozdziały niejako „żyją” swoim życiem, a w efekcie składają się na barwną (ale nie ubarwioną) opowieść o Państwie Środka.

Autor nie sili się na mentorski ton podróżnika, który wszystko wie najlepiej, bo niejedno już widział, ale zabiera czytelnika w podróż nakreśloną słowami i ubarwioną fotografiami. W dodatku pełną lekkości. To sprawia, że łatwo wtopić się historie snute przez Marka Pindrala. A jest ich całkiem sporo.

„Chiny od góry do dołu” to multum ciekawostek, w tym kulinarnych, które najmocniej przykuły moją uwagę. Pełno tutaj tradycji, specyficznej mentalności i codzienności naznaczonej różnymi mniej lub bardziej intrygującymi epizodami.

Krótko mówiąc, to porządna lekcja wiedzy o Chinach daleka od klasycznych przewodników turystycznych. Markowi Pindralowi udało się nie tylko pokazać swoją pasję, ale z pewnością  zaszczepić też bakcyla w tych, których podróżnicze szlaki jeszcze nie zaprowadziły do Chin.

Marek Pindral, „Chiny od góry do dołu”, Bernardinum

Reklamy

Posted on 26 kwietnia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Zwykle mnie taki chaotyczny styl pisania jak w tej książce, wręcz strumień świadomości, odrzuca, ale całość wyszła tak klimatyczna, a styl autora był poza tym tak plastyczny i przystępny po prostu, że jestem z tej lektury zadowolona :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: