Pomyślę o tym jutro. Katarzyna Michalik-Jaworska. Recenzja

Dobra, poruszająca lektura, w której pierwsze skrzypce gra cierpienie.

pomyślę o tym jutro„Pomyślę o tym jutro” nie należy jednak do sztampowych wyciskaczy łez. Fabuła została poprowadzona tak, że każdy jej kęs staje się spotkaniem z historią, którą życie może napisać każdemu.

Katarzyna Michalik–Jaworska nie szczędzi czytelnikowi emocji. A te prowadzą prosto ku refleksji nad nieobliczalnością losu, który potrafi dać, ale też odebrać. Autorka mocno uwypukla różne oblicza cierpienia. Z jednej strony mamy szpitalnych podopiecznych Marty – głównej bohaterki, którym serwuje uśmiech. Z drugiej zaś jej prywatny dramat, w którym o uśmiech o wiele trudniej.

Książka „Pomyślę o tym jutro” mocno akcentuje problem bezpłodności i emocjonalnej huśtawki mu towarzyszącej. Upadek z niej każdorazowo boli coraz bardziej, odzierając tym samym z nadziei i wystawiając uczucia na coraz większą próbę. Z jakim skutkiem? Gwarantuję, że życie Marty, decyzje podjęte przez nią i jej męża wielokrotnie zmuszą do spojrzenia na trwałość związku z całkiem innej perspektywy. Jeśli komuś błahe kłótnie wydawały się do tej pory drogą ku końcowi, to po lekturze tej książki, szybko zrzuci klapki z oczu. Katarzyna Michalik – Jaworska prowadzi subtelną wiwisekcję relacji małżeńskich, pokazując, jak wiele można stracić, nie przewartościowując pewnych spraw. Warto o tym pomyśleć i to niekoniecznie jutro.

Katarzyna Michalik–Jaworska, „Pomyślę o tym jutro”, Wydawnictwo Dobra Literatura 2014

Posted on 5 Maj 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Czytałam i książka zaskoczyła mnie totalnie. Świetni bohaterowie. (Dziś moja recenzja powieści ukazała się na blogu 🙂 Zapraszam )

  1. Pingback: Blizny. Katarzyna Michalik-Jaworska. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: