Przebudzenie. Agnieszka Lingas – Łoniewska. Recenzja

Walka o miłość przybiera inną formę, a emocjonalny rollercoaster nabiera rozpędu.

Przebudzenie Agnieszka Lingas ŁoniewskaO ile książka „Łatwopalni” tętniła emocjami bardzo skomplikowanymi, o tyle druga część „Przebudzenie” niesie ich całkiem inną odsłonę. Agnieszka Lingas – Łoniewska pozwala swoim bohaterom nieco dojrzeć, ale proces ten okupiony jest wieloma wzlotami i upadkami. Nie dostaniemy tutaj hollywodzkiego zapętlenia fabuły, ale spory kawał prozaicznej codzienności i problemów, które tak naprawdę mogą się stać częścią życia każdego z nas.

W tym zresztą tkwi siła pozornie banalnych opowieści snutych przez autorkę. Agnieszka Lingas – Łoniewska ma niebywale lekkie pióro, które pozwala jej kreować historie szalenie realne. Bohaterowie „Przebudzenia” nie są monochromatyczni. Zmagają się z rozmaitymi dylematami, a sposób, w jaki próbują sobie z nimi poradzić, bardzo przybliża ich do czytelnika. Proces współodczuwania rusza pełną parą.

„Przebudzenie” to książka nie aspirująca w żaden sposób do miana literatury z wysokiej półki. Nie jest to jednak mankament. Tego typu czytadła to dobra odskocznia od codzienności. Wszak łatwiej zmagać się z problemami bohaterów literackich, niż ze swoimi. Nie ukrywam, że druga część „Łatwopalnych” przekonała mnie o wiele bardziej. Ot, prosta historia, która niesie wiele prawd o dojrzewaniu do życia, hierarchizowaniu wartości oraz dawaniu i odbieraniu sobie szans.

Agnieszka Lingas – Łoniewska, „Przebudzenie”, Filia 2014

Reklamy

Posted on 13 Maj 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Na pewno sięgnę po tę serię, bo przeczuwam, że przypadnie mi do gustu. „W szpilkach od Manolo” okazało się niezłą odskocznią, a „Zakręty losu” skradły moje serce, więc mam nadzieję, że z „Łatwopalnymi” równiez tak będzie. 🙂

  2. Lada moment 3 część:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: