Babskie fanaberie – Ania Witowska. Recenzja

„Babskie fanaberie” może nie są lekturą odkrywczą pod względem treści, ale szalenie przyjazna forma ich podania czyni z tej książki swoistą przyjaciółkę. To nic, że papierową. Ważne, że pomocną.

okladka_BABSKIE_FANABERIE_w.inddAnia Witowska jako coach sprawdza się wybornie. Przebrnęłam przez tę książkę błyskawicznie, a w głowie pozostał niezły mętlik, bo autorka mimowolnie każdym zdaniem skłania to do tego, aby czytelniczka spojrzała na siebie mniej krytycznie i krótko mówiąc, wzięła swoje życie za bary, nawet jeśli wydaje się to kolosalnym wyzwaniem.

„Babskie fanaberie” o fanaberiach nie traktują ani trochę. Przewrotny tytuł może bardzo zmylić, bo książka niesie treści poradnikowe, ale ujęte w dość niebanalnej formie. Różnorodne, lapidarne zapiski składają się na opowieść o życiu każdej kobiety. Opowieść złożoną z lęków, konwenansów, ukrytych pragnień, niespełnionych oczekiwań i strachu przed zmianami. Ania Witowska słowo po słowie sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na siebie, na to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne.

Dla wielu kobiet lektura „Babskich fanaberii” może okazać się milowym krokiem ku zmianom w swoim życiu, a przede wszystkim ku zmianie postrzegania siebie. Czas zrozumieć, że definiowanie siebie poprzez oczekiwania innych do droga prowadząca jedynie do frustracji. Spokój ducha i prawdziwe szczęście kryją się w nas samych. Trzeba tylko nie pozwolić ich stłamsić tym, którzy niby zawsze wiedzą lepiej. Ot, cała filozofia.

Jestem pewna, że po „Babskie fanaberie” sięgnę zawsze, kiedy dopadnie mnie kryzys. Taki prywatny coach pod ręką to cenny skarb. Warto się w niego zaopatrzyć. Ma moc.

Ania Witowska, „Babskie fanaberie”, Feeria 2014

Reklamy

Posted on 26 Maj 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: