W szpilkach na tropie – Rebecca Jane. Recenzja

Książka „W szpilkach na tropie”, choć traktuje o poważnych problemach w związku tj. zdrada, to zaskakuje sposobem ich ujęcia. Zostały one bowiem zamknięte w mocno komediowej fabule, pełnej licznych gagów sytuacyjnych.

W szpilkach na tropieRebecca Jane po nieudanym małżeństwie i z dzieckiem u boku postanawia wziąć wreszcie życie za bary. W tym celu zostaje prywatnym detektywem tropiącym nie tylko niewierność, ale też bardziej osobliwe problemy. Na początku może się wydawać, że ewidentnie porywa się z motyką na słońce, ale szybko okazuje się, że popyt na takie usługi jest całkiem spory.

I właśnie w tym momencie rozpoczyna się dynamiczne życie bohaterki i jej przyjaciółek, które zdolne są do wielu szalonych eskapad w celu wyjaśnienia danej sprawy. Właściwie, to zaskakujące jest, z jaką łatwością przychodzi im zdobywanie informacji. Duża w tym zasługa ich zdolności aktorskich, dzięki którym potrafią wcielić się w bardzo nietypowe role.

„W szpilkach na tropie” obfituje w multum kolejnych zleceń, których podejmuje się Damska Agencja Detektywistyczna. Niewierność, zdrady, podejrzenia podane w humorystycznej oprawie zyskują nieco inne oblicze. Nie da się jednak ukryć, że fakt, iż fabuła nie jest wyssana z palca,  zmusza do spojrzenia na tę książkę nieco inaczej.

Może Rebecce Jane i jej koleżankom daleko do profesjonalizmu, może momentami zachowuję się jak głupiutkie kobietki, ale trzeba przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda. Jakiej sprawy by się nie chwyciły, można być pewnym skuteczności. I o ile na kartkach książki takie losy są całkiem zabawne, o tyle w realnym życiu jakoś trudno mi uwierzyć, że Damska Agencja Detektywistyczna założona przez autorkę działa w takiej formie. W każdym razie z tymi paniami na czas lektury niezła zabawa gwarantowana.

Rebecca Jane, „W szpilkach na tropie”, Wydawnictwo Literackie 2014

Premiera książki 16.06.2014r.

Reklamy

Posted on 28 Maj 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Świetna recenzja:).
    Ja też napisałam, ale chyba skasuję;).

  2. a czemuż to? każda opinia ważna:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: