Chcę żyć – Michał Piróg. Recenzja

Co skrywa Michał Piróg?

Chcę żyć Michał Piróg Autobiografie mają to do siebie, że mniej lub bardziej obnażają smaczki z życia danej osoby. Czasem jest to celowy zabieg napędzający popularność, czasem zwykła szczerość przedstawiająca postać w innym świetle. W przypadku Michała Piróga prym wiedzie zdecydowanie druga opcja.

Książka „Chcę żyć” zaskoczyła mnie ogromnymi pokładami wrażliwości, które ma w sobie, jakby nie patrzeć, jedna z medialnych twarzy showbiznesu. Nie znajdziemy w niej jednak celebryckiego puszenia się. Wręcz przeciwnie, strona po stronie, wsiąkamy w świat człowieka pełnego pasji, która determinowała jego wybory, nie zawsze słuszne. Każdy jednak uczy się na błędach.

Michał Piróg nie kreuje się na bohatera. Wręcz przeciwnie, do cna obnaża swoje lęki i słabości. Introwertyzm uwypukla się tutaj bardzo mocno. Wszystko to sprawia, że w ogólnym odbiorze książka „Chcę żyć” jest bardzo szczera. Po prostu. Wiele tu przyjaźni, uczuciowych kolein i wyżyn. Wiele kompromisów w pracy i związkach. Wiele też walki o marzenia, miłość i szczęście. To nie jest lektura szokująca, ale spory kawał życia Piróga, który ukształtował to, kim jest dzisiaj.

Krótko mówiąc, interesująca autobiografia człowieka, którego nie można oceniać po pozorach.

 Michał Piróg, Iza Bartosz, „Chcę żyć”, Muza SA 2014

Posted on 10 czerwca 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: