Przez 10 minut – Chiara Gamberale. Recenzja

Co można zrobić przez 10 minut? I czy w takim czasie można nadać swojemu życiu nowy wymiar?

okladka_10_MINUT_wybrana.inddZ pewnością jednorazowy epizod wiele nie zmieni, ale już codzienne krótkie chwile poświęcane na coś, czego do tej pory nie doświadczyliśmy, w dłuższej perspektywie czasu zmuszą mimochodem do odnalezienia radości i jej całkiem nowych źródeł. Kto nie wierzy, niech sięgnie po książkę Chiary Gamberale.

Historia, którą serwuje byłaby mocna naiwna, gdyby nie fakt, że jest w pełni autentyczna. Autorka świadomie pozwala na wniknięcie w jej świat, by pokazać, że marazm i apatia są tylko stanem przejściowym, nawet jeśli wydaje się nam inaczej. Książka „Przez 10 minut” pełni w pewien sposób funkcję coachingową. Skłania do spojrzenia na swoje problemy i lęki, motywując jednocześnie do podjęcia gry, dzięki której Chiara Gamberale wyszła z letargu. Autorka pokazuje, że tak naprawdę każda nowa czynność, drobnostka to krok w stronę odświeżonego spojrzenia na siebie i dostrzeżenia, że świat ma jeszcze nam co zaoferować. Pozwólmy sobie na to.

Książka „Przez 10 minut” udowadnia, że każdy dzień to nowe możliwości, których nie należy się bać. Trzeba dawać im szansę, by przekonać się, z jaką łatwością można czerpać radość z sytuacji czasem do cna prozaicznych. Otwieranie się na nowe wcale nie boli, a w efekcie może okazać się mocnym kopniakiem do działania. Bo tylko ono, nawet jeśli odbywa się truchtem, generuje kolejny zmiany, których żaden marazm się nie ima.

Chiara Gamberale, „Przez 10 minut”, Feeria 2014

Reklamy

Posted on 10 czerwca 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: