Malownicze. Wymarzony czas – Magdalena Kordel. Recenzja

Jak walczyć o szczęście, kiedy los rzuca pod nogi same kłody? I kiedy przychodzi czas, że jego poziom uznajemy za satysfakcjonujący?

Wymarzony czas Magdalena KordelMagdalena Kordel nie spoczęła na laurach i dlatego po świetnej książce „Malownicze. Wymarzony dom” przyszedł moment, by czytelnicy otrzymali kontynuację losów bohaterów, których już poznali i polubili. Druga część „Malownicze. Wymarzony czas” wcale nie jest przepełnione sielanką, jak mogłoby się początkowo wydawać. Bohaterowie muszą się bowiem zmierzyć nie tylko z przeszłością, która wciąż nie daje o sobie zapomnieć, ale też z prozą życia. Codzienność niesie im bowiem liczne wyzwania i rozterki. Dopiero stawienie czoła temu wszystkiemu staje się batalią o to, co najważniejsze.

Dom Magdaleny, głównej bohaterki znów jest miejscem, do którego lgną ci, którzy szukają zwykłego ciepła. Samej kobiecie trudno jednak o spokój ducha, kiedy ma na głowie całą masę przypadków dalekich od szczęśliwych. Liczne rozterki i wahania zaczynają dominować, a nie tak łatwo pomóc samej sobie, kiedy zbłąkane dusze wołają o ratunek.

W moim odczuciu „Malownicze. Wymarzony czas” to przede wszystkim książka o walce o siebie i o dojrzewaniu na różnym gruncie. Każdy z bohaterów krok po kroku dojrzewa do podjęcia decyzji, które zaważą na jego dalszym życiu, ale też uporządkują to, co było. Magdalena Kordel znów świetnie portretuje poszczególne postaci, nadając im swojskie rysy. Nie ma tutaj podziału na charaktery czarne i białe, bo tak jak w dobrych osobach tkwi pierwiastek zła, tak i w tych zły kryje się dobre serce. Ten brak monochromatyczności pozwala utożsamić się mniej lub bardziej z poszczególnymi bohaterami, odnaleźć w nich cząstkę siebie, swoich zwątpień, ale też radości.

Magdalena Kordel serwuje różne odcienie życia i emocjonalne zawieruchy, od  których trudno się uchronić. Książka „Malownicze. Wymarzony czas” to lektura lekka w formie i treści, ale z refleksyjną nutą, z której można wysnuć wnioski dla siebie.

Magdalena Kordel, „Malownicze. Wymarzony czas”, Znak 2014

Premiera książki 19.06.2014r.

Posted on 16 czerwca 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. Witam, chciałabym serdecznie zaprosić na konkurs, który właśnie zaczął się na moim blogu. Do wygrania 2 egzemplarze najnowszej powieści Kinga – Pan Mercedes. Pozdrawiam
    http://potravel.pl/2014/06/17/konkurs-najnowszy-king-do-wziecia/

  1. Pingback: Malownicze. Tajemnica bzów – Magdalena Kordel. Recenzja | Książki na czasie

  2. Pingback: Malownicze. Nadzieje i marzenia – Magdalena Kordel. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: