Kobieta z Impetem – Mariola Zaczyńska. Recenzja

No i stało się. Mariola Zaczyńska ma najlepszą książkę w swoim dotychczasowym dorobku literackim. Do tej pory moje serce należało do „Twardzielek”, ale niestety musiały ustąpić miejsce „Kobiecie z Impetem.”

Kobieta.z.ImpetemWiedziałam, że to będzie dobra książka. Wiedziałam, że humor i cięte riposty będą tryskać z każdej strony. I nie pomyliłam się w swoich oczekiwaniach, ale do tej pewności doszedł jeszcze cudowny element zaskoczenia. Tak, Mariola Zaczyńska najnowszą książką kupiła mnie całkowicie.

Komedia komedią, ale „Kobieta z Impetem” to kawał niezłej sensacji, którą jak się okazuje można ugryźć w humorystycznej konwencji. I to z powodzeniem. Autorka wykreowała fabułę, która bawi, trzyma w napięciu i ani przez moment nie nudzi. Czego chcieć więcej?

O sile tej książki stanowi charakterystyczny ironiczny styl Marioli Zaczyńskiej i jej rewelacyjna umiejętność konstruowania szalenie charyzmatycznych postaci, których po prostu nie da się nie lubić, nawet jeśli mają co nieco za uszami.

W najnowszej książce grono bohaterów to niezwykła mieszanka temperamentów i życiowych doświadczeń. Tymczasem nie dane im będzie mierzyć się ze zwyczajną codziennością, bo autorka serwuje im nieco rozrywki w postaci tajemniczego morderstwa.

W „Kobiecie z Impetem” znajdziemy naprawdę sporo. Autorka zgrabnie połączyła wątek kryminalny z obyczajowym. Obok morderstw i przemytu egzotycznych zwierząt toczy się zwyczajne życie, w którym trzeba radzić sobie z rozmaitymi uczuciami. Ukrywać je lub pozwolić im ujrzeć światło dzienne.

Krótko mówiąc, jest intrygująco, zabawnie, niepewnie, ale też ciepło. Jak to w życiu.

Mariola Zaczyńska, „Kobieta z Impetem”, Prószyński i S-ka 2014

Reklamy

Posted on 24 lipca 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. Połączenie sensacji i humoru musi być mieszanką wybuchową. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tej autorki.

  1. Pingback: A nawet mężczyzna – Małgorzata Maj. Recenzja | Książki na czasie

  2. Pingback: Kącik zagubionych serc – Magdalena Trubowicz. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: