Eat Stop Eat – Brad Pilon. Recenzja

Pościć czy nie pościć?

Eat Stop EatPodeszłam do lektury dość sceptycznie, traktując „Eat Stop Eat” jako kolejną porcję rewelacji mających zrewolucjonizować nasze podejście do odchudzania i swojego ciała. Wraz z kolejnymi stronami wciągnęłam się jednak w tą rzeczową opowieść o poście jako sposobie nie tylko na zgubienie zbędnych kilogramów, ale też na zdrowie. Jedno jest pewne – książka Brada Pilona zasługuje na uwagę.

Można wierzyć lub nie w oczyszczającą moc postu, ale Brad Pilon idzie krok dalej. Nie nakłania do wyniszczających głodówek, ale krok po kroku wyjaśnia szereg zalet płynących z choćby z 24-godzinnego postu raz na jakiś czas. Nie chodzi bowiem o to, aby narzucić sobie reżim, ale o to, by zrozumieć, że świadoma, krótkoterminowa rezygnacja z jedzenia to pomoc dla naszego organizmu.

Autor byłby kompletnie niewiarygodny w swoich tezach, gdyby nie fakt, że co rusz mocno podpiera się naukowymi dowodami. Co więcej, pisze o sobie i swoich doświadczeniach z postem, do którego namawia czytelników. Jego autorska metoda „Eat Stop Eat” wcale nie wydaje się kontrowersyjna. Wręcz przeciwnie, argument za argumentem jest coraz bardziej konkretny. Brad Pilon porusza temat postu w bardzo szerokim kontekście, opisując jego wpływ na mięśnie, mózg, czy wreszcie dodatkowe kilogramy. Jednocześnie rozprawia się również z mitami w tym temacie, których narosło już całkiem sporo.

Wierzyć czy nie wierzyć? Praktykować czy nie praktykować? Każdy z nas ma swoje zdanie w tym temacie. Pilon do niczego nie nakłania, ale jego wskazówki sprawiają, że krótkie okresu postu raz na jakiś czas zaczynają się jawić jako całkiem sensowna zdrowotna alternatywa. Wielu zapewne skusi się na wprowadzenia zmian tego typu w swoim życiu.

Brad Pilon, „Eat Stop Eat. Stosuj post, zgub zbędne kilogramy i osiągnij zdrowie”, Septem/Helion 2014

Posted on 9 sierpnia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: