Wszystko zależy od przyimka. Recenzja

Dawka wiedzy podana w nietypowy sposób.

Wszystko zależy od przyimkaKsiążka „Wszystko od przyimka”, na którą składają się rozmowy Jerzego Sosnowskiego z tymi, którzy o języku polskim wiedzą wszystko, to swoista edukacja w formie rozrywki. Takie nazwiska jak Bralczyk, Miodek i Markowski na dzień dobry czynią tę pozycję wydawniczą godną uwagi.

Muszę przyznać, że wyjaśnianie zawiłości językowych poprzez luźną rozmowę znawców to tematu to świetny pomysł! Znajdziemy tu informacje o języku Internetu i etykiecie w medium tego typu, a także liczne rozważania dotyczące wpływu języka angielskiego na nasze słownictwo, niuansów między językiem mówionym a pisanym, czy też wulgaryzmów, które stały się dla wielu przecinkiem. O przecinkach jako takich też jest co nieco.

Książka „Wszystko zależy od przyimka” obfituje w szereg cennych informacji, które zapadają w pamięć znacznie szybciej, niż gdyby były podane w tradycyjnej, podręcznikowej formie. Osobiście, mam chrapkę na więcej.

Bez dwóch zdań, to nietypowe kompendium wiedzy na temat języka polskiego, któremu daleko do tego, co znajdziemy w opasłych słownikach. W moim odczuciu to nie lada gratka dla każdego, kto z językiem polskim ma styczność przede wszystkim zawodowo. I właśnie dlatego „Wszystko zależy od przyimka” wędruje u mnie na półkę z książkami ważnymi i potrzebnymi.

Mądrze i dowcipnie.

„Wszystko zależy od przyimka. Bralczyk, Miodek, Markowski w rozmowie z Jerzym Sosnowskim”, Agora SA 2014

Reklamy

Posted on 10 sierpnia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: