Love You kropka Forever – Kasia Her. Recenzja

Czy w relacji matki z synem jest jeszcze dla kogoś miejsce?

Love you kropka foreverKrótka opowieść bardzo trafnie obrazująca, jak łatwo można zniszczyć życie własne dziecka. Kasia Her ukazuje skutki chorobliwej matczynej miłości, która zdeterminowała całe dotychczasowe życie naszego bohatera. Książka „Love You kropka Forever” sprawia wrażenie nieco przerysowanej, ale w gruncie rzeczy, gdy zagłębimy się w los Jana, wszystko okazuje się szalenie realistyczne, smutne i nieco przerażające.

Stłamszony przez własną matkę, tkwiący z nią w toksycznej relacji, coraz bardziej osaczony – nie potrafi żyć własnym życiem. Poznajemy go w momencie, kiedy ucieka spod opiekuńczych skrzydeł rodzicielki. Kupuje tira i rusza w podróż nie tyle po świecie, co przede wszystkim w głąb siebie. Z jakim skutkiem?

„Love You kropka Forever” to wyprawa do świata zgorzkniałego, wulgarnego, sfrustrowanego i krnąbrnego faceta, który odpycha od siebie. Bardzo trudno go polubić. W miarę rozwoju fabuły znacznie szybciej o złość i współczucie, niż sympatię. Kasia Her wykreowała bohatera zniszczonego psychicznie przez toksyczną miłość. Trudno mu uwolnić się od wpojonych przekonań, choć nic już nie stoi mu na przeszkodzie. Mocnym ograniczeniem okazuje się jednak jego nadszarpnięta psychika. I jak tu zostać dobrym człowiekiem.

Jest mocno i smutno.

Kasia Her, „Love You kropka Forever”, Novae Res 2014

Reklamy

Posted on 9 września 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: