Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom 1. Agnieszka Lingas-Łoniewska. Recenzja

Czy silne uczucie potrafi się wypalić? Czy można je zapomnieć i zrobić w sercu miejsce na nowe?

smwl_okl_t1_skrzydelkaAgnieszka Lingas-Łoniewska nigdy w swoich książkach nie sili się na moralizatorskie tony. Wręcz przeciwnie, stawia na proste historie, które każdy z nas mógłby przeżyć i bohaterów, z którymi można się utożsamić. Nie rozczarują się zatem ci, którzy sięgną po najnowsze dzieło autorki „Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna.”

Fabuła tej książki koncentruje się na tym, co w życiu najważniejsze – uczuciach, bez których codzienność jest po prostu pusta. Nie warto ich zresztą tłumić, o czym przekonują się bohaterowie. Zanim jednak dojdą do konstruktywnych wniosków, muszą się trochę emocjonalnie poszarpać, by zrobić odważny kroku ku szczęściu w ramionach tej najważniejszej osoby. Nawet, jeśli drugiej szansy miało nie być.

Jak się okazuje, życie pisze nam scenariusze, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. A kiedy w grę wchodzą porywy serca, nieprzewidywalne historie mnożą się niebywale. Główna bohaterka, Zuzanna świetnie uosabia całą gamę lęków, które zostają po relacji zakończonej w bardzo złym stylu. Na co dzień zakłada maskę profesjonalistki, wypełnia sobie czas po brzegi, by nie myśleć o wyrwie w sercu. Agnieszka Lingas-Łoniewska bardzo wiarygodnie ukazuje, jak raz zraniona kobieta potrafi zamknąć się emocjonalnie w swojej skorupce i jak bardzo trudno jej znów zaufać. Zapewniam, że wiele kobiet  w dylematach i postawie Zuzanny odnajdzie kawałek siebie.

„Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna” to pierwszy tom serii, której akcja mniej lub bardziej toczy się w malowniczej Chorwacji. Przyznam, że to lektura lekka, ale niepozbawiona prawd o tym, co w życiu ważne. Autorka po raz kolejny udowadnia, że w starciu serca z rozumem, szala wygranej zawsze przechyla się raz tu, raz tu. A żadna decyzja nie jest prosta.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, „Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom 1”, Novae Res 2014

Premiera książki 25.10.2014

Reklamy

Posted on 22 września 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Lubię twórczość Lingas-Łoniewskiej, więc na pewno sięgnę po tę serię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: