Książeczka minimalisty – Leo Babauta. Recenzja

Czy minimalizm się opłaca?

Książeczka minimalistyLeo Babauta zrzuca czytelnikowi klapki z oczu i pokazuje, że droga do szczęścia nie wiedzie przez coraz większe kumulowanie różnego rodzaju dóbr. Zagracając swoje życie i coraz bardziej wpadając w pułapkę konsumpcjonizmu, tak naprawdę uciekamy od samych siebie. Trudno bowiem usłyszeć swoje „ja” w chaosie. I właśnie o tym traktuje „Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka.”

Autor nie narzuca minimalistycznego stylu życia, bo do tego każdy musi dojrzeć z osobna, a i nie każdemu tak naprawdę to się uda. Nie da się jednak ukryć, że wiele racji tkwi w jego rozważaniach. Czy naprawdę potrzebujemy tyle ubrań? Czu musimy koncentrować się na wszystkich dookoła zamiast poświęcić więcej czasu sobie? Po co nam lodówka wypełniona po brzegi, podczas kiedy część z tego i tak wyrzucimy?

Niby banalne, ale jednak w codziennym pędzie w ogóle nie zwracamy na to uwagi. Tymczasem, jak zauważa Leo Babauta, minimalizm naprawdę się opłaca – wprowadzając go w życie, szybko odczujemy pozytywne efekty w różnych jego sferach.

Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie – czy życie w minimalistycznym wydaniu jest dla niego? Po lekturze pozycji „Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka” jestem pewna, że wielu czytelników spróbuje uporządkować przynajmniej jeden obszar swojego życia. Warto spróbować, by przekonać się, czy Leo Babauta nie rzuca słów na wiatr.

Leo Babauta, „Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka”, Sensus/Helion 2014

Reklamy

Posted on 27 września 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: