Jak u siebie – Izabella Frączyk. Recenzja

Izabella Frączyk przyzwyczaiła mnie już do tego, że w swoich książkach nieźle plącze życiorysy bohaterek i często wrzuca je na głęboką wodę. Podobnie jest tym razem.

Jak u siebie Izabella FrączykNiespodziewany spadek wywraca do góry nogami dość uporządkowaną codzienność Elizy i to na wielu frontach. Życie uczuciowe kuleje, praca zaczyna schodzić na dalszy plan. Kobieta staje za to przed wyzwaniem – ma przywrócić świetność podupadającemu hotelowi. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma o tym kompletnie pojęcia, możemy się domyśleć, że będzie miała pod górkę. I tak właśnie jest.

Problemy zaczynają się piętrzyć, ale okazuje się, że nowy rozdział w życiu może mocno je przewartościować. Wszystko, co się dzieje, mocno wpływa na dotychczasowe podejście Elizy do wielu spraw i wielu spraw. W pewien sposób przechodzi swoistą metamorfozę – przestaje pozwalać wchodzić innym na swoją głową i rezygnuje ze służalczej postawy. Z jakim skutkiem?

„Jak u siebie” to książka pełna humoru, życia w czystej postaci, ale też przewidywalności. Rekompensują ją nieco wyraziście i wiarygodnie nakreślone postaci, których trudno nie polubić. Jednak nie czynią tego na tyle, by w ogólnym odczuciu zachwycić.

To lekkie czytadło, które ma szansę spodobać się tym, którzy po powieść Izabelli Frączyk sięgną po raz pierwszy. Mnie niestety autorka nie zaskoczyła niczym nowym. Widać, że podąża utartym literackim szlakiem, bez cienia innowacji. A szkoda.

Izabella Frączyk, „Jak u siebie”, Prószyński 2014

Przeczytaj również recenzje innych książek Izabelli Frączyk:

Koniec świata

Dziś jak kiedyś

Reklamy

Posted on 2 grudnia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Po przeczytaniu Twojej recenzji skojarzyła mi się od razu książka „dziś jak kiedyś” tej samej autorki. Nie rozumiem po co pisać książkę o podobnej fabule… Jak się nie ma pomysłu lub weny na nowe wątki to powinno się dać spokój..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: