Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu – Łukasz Modelski. Recenzja

Z pasją o smaku. O jego odkrywaniu i kontemplacji, a także o kulinarnych orgazmach, których możemy doświadczać naprawdę często, o ile pozwolimy sobie na pobudzanie naszych kubków smakowych tym, czego jeszcze nie znają lub wręcz przeciwnie – tym, co jest im dobrze znane, ale może być podane w całkiem nowej wersji.

Piąty smak rozmowy przy jedzeniuŁukasz Modelski i bohaterowie jego wywiadów zebranych w książce „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu” zapraszają do świata, w którym prym wiedzie wodzenie zmysłów na pokuszenie, a zwłaszcza jednego z nich – smaku. W kolejnych rozmowach przekonujemy się, że poszczególni rozmówcy nie wyobrażają sobie swojego życia bez delektowania się tym czy tamtym. Wraz z nimi poznajemy historię ich rozsmakowywania się w danych potrawach czy trunkach. Czasami można odnieść wrażenie, że ich kulinarne podróże to istna bajka, której nie chcą opuścić ani na moment. I to się udziela. Pasja płynąca z opowieści choćby Agnieszki Kręglickiej, Grzegorza Łapanowskiego, Carlo Petriniego czy Aleksandry Seghi ma ogromną siłę. To inspirująca wycieczka po różnych obliczach smaku. Aż chce się odkrywać więcej i więcej.

Poza motywem kulinarnym, który Łukasz Modelski konsekwentnie rozbudowywał w kolejnych rozmowach, trzeba przyznać, że książka „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu” to kawał świetnie wykonanej dziennikarskiej roboty. Wywiady składające się na całość porywają i skutecznie przykuwają uwagę. A do tego mają ogromną wartość poznawczą.

Łukasz Modelski, „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu”, Wydawnictwo Literackie 2014

Reklamy

Posted on 27 grudnia 2014, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: