Energia kobiet. Recenzja

W czym tkwi siła kobiet? Po lekturze książki „Energia kobiet” jestem przekonana, że jej najsilniejszym budulcem jest po prostu wewnętrzny upór, który uaktywniony w obliczu negatywnych zdarzeń potrafi stać się motorem napędowym o zaskakującej mocy.

energia kobiet_plaskaKsiążka autorstwa trio w składzie Grażyna Borkowska, Monika Chodyra i Agnieszka Kublik to lektura, na którą składają się wywiady ze znanymi kobietami, którym udało się coś w życiu osiągnąć. I nie zawsze są to sukcesy zawodowe. Swoją historię opowiadają m.in. Ewa Błaszczyk, Kayah, Krystyna Janda, Małgorzata Braunek, Joanna Klimas czy Maria Czubaszek.

Słowa, które płyną z ich ust, bez wątpienia, obnażają to, co naprawdę kryje się w ich głowach i sercach. Żadna z nich nie dąży do celebryckości, ale skupia się na własnym życiu, które nie ma co ukrywać, nie zawsze było pasmem sukcesów i optymistycznych zdarzeń. Często też wcale nie jest perfekcyjne dzisiaj.

Wszystkie bohaterki pokazują, że nieobcy jest im lęk i zwątpienia. Życie przed każdą z nich postawiło mnóstwo prób różnego kalibru, na gruncie prywatnym lub zawodowym. To, że wyszły z nich obronną ręką, zawdzięczają przede wszystkim sobie. Inni ludzie też mieli w tym swój udział, ale nie ma co ukrywać, że wyselekcjonowanie ze sporej grupy doradców tych naprawdę uczciwych jest często okupione rozczarowaniami.

„Energia kobiet” to książka, która udowadnia, że każda kobieta może być silna hartem ducha i poczuciem własnej wartości, choć tego drugiego trzeba po prostu się nauczyć. Bohaterki wywiadów dla wielu mogą stać się katalizatorem do choćby minimalnych zmian w swoim życiu, a przynajmniej do optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Grażyna Borkowska, Monika Chodyra i Agnieszka Kublik, „Energia kobiet”, Agora SA 2014

Reklamy

Posted on 11 stycznia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: