Pośród żółtych płatków róż – Gabriela Gargaś. Recenzja

Za szalenie banalnym tytułem „Pośród żółtych płatków róż” kryje się opowieść o zdradzie ukazana z kilku perspektyw. Dlaczego mężczyźni zdradzają? Czy wina leży tylko po jednej stronie? Jak to jest być zdradzaną? I wreszcie, co tak naprawdę czuje ta, która jest kochanką?

Pośród żółtych płatków róż Gabriela GargaśEmocjonalny kaliber najnowszej książki Gabrieli Gargaś jest uderzający, a autorka udowadnia, że prostota w ukazywaniu uczuć jest tym, co czytelnik zwyczajnie kupi, zwłaszcza jeśli postaci, które przyjdzie mu poznać, będą w jakimś stopniu uosabiać jego pragnienia i lęki.

Fabuła oscyluje wokół zdrady, która zdominowała życie bohaterów i diametralnie na nie wpłynęła, zmieniając wszystko raz na zawsze. Nie ma tutaj jednak podziału na dobre kobiety i złych mężczyzn. Żaden z bohaterów nie jest krystalicznie czysty i przez to zyskuje, bo łatwiej wczuć się w jego odczucia w danym momencie. A okazji ku temu Gabriela Gargaś funduje całkiem sporo, stawiając liczne pytania nie tylko przed wykreowanymi przez siebie postaciami, ale też przed czytelnikiem. Śledzimy dość burzliwe perypetie grona osób, których uczucia zostały wystawione na próbę. Trudno jednak stanąć jednoznacznie po czyjejś stronie, bo jak się okazuje, każdy ma swoje racje.

„Pośród żółtych płatków róż” to książka nie tylko o zdradzie i pożądaniu, które bywa zgubne. W moim odczuciu jest ona tutaj jedynie katalizatorem do spojrzenia na swoje życie z większej perspektywy, chwycenia go za ster i obrania nowego kursu. Bohaterowie rozbijają się o uczuciowe rafy, próbują lizać rany z różnym skutkiem. Czy jest jednak jeszcze co naprawiać, kiedy umarło zaufanie? Warto się przekonać.

Gabriela Gargaś, „Pośród żółtych płatków róż”, Feeria 2015

Przeczytaj również:

Recenzja książki „Namaluj mi słońce” Gabrieli Gargaś

Reklamy

Posted on 20 stycznia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: