Radzka radzi: Tobie dobrze w tym – Magdalena Kanoniak. Recenzja

Fajnie byłoby mieć swoją prywatną stylistkę, ale jeśli jej nie mamy, to garść cennych rad dostarczy Magdalena Kanoniak znana jako Radzka.

Radzka radzi dobrze ci w tymZ góry trzeba zaznaczyć, że wszystkie porady zamieszczone w książce nie są odkrywcze. Ile to już razy określano np. typy sylwetek? U Radzkiej kwestia ta jest o tyle bardziej interesująca, że autorka analizuje dane figury dość wnikliwie, przy okazji proponując kilka zestawień ubrań na różne okazje.

Najbardziej wartościowe w książce „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!” jest samo podejście do czytelnika i fakt, że nikt nie każe mu gonić za najnowszymi trendami. Magdalena Kanoniak co prawda staje w pozycji ekspertki, ale nie daje odczuć, że jest wszechwiedząca. Ot, krok po kroku pokazuje, jak się dobrze ubrać i nie zrobić sobie wizualnej krzywdy.

Stylistka serwuje również garść wiedzy historycznej i klarownie wyjaśnia, jak interpretować dany dress code, np. smart casual. Osobiście przyznam, że najbardziej interesująca była dla mnie część dotycząca modowych mitów. Czy czarny kolor naprawdę wyszczupla? Dlatego kogo naprawdę jest długość maksi? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie oczywiste.

Z pewnością książka „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!” będzie idealną lekturą dla tych, którzy zwyczajnie nie czują się pewnie w świecie mody. A znana blogerka tym samym wypłynie w nim na szersze wody.

Magdalena Kanoniak, „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!”, Helion/Editio 2014

Przeczytaj również:

„Całkowita przemiana” Trinny i Susannah

Reklamy

Posted on 22 stycznia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: