Lekkość. Chudnij pysznie – Anna Starmach. Recenzja

60 przepisów i 15 zestawów ćwiczeń. Idealna motywująca lektura u progu wiosny.

Starmach_Lekkosc_500pcxAnna Starmach zawsze zaskakuje mnie swoimi przepisami, a dokładnie łatwością ich przygotowania. W najnowszej książce „Lekkość. Chudnij pysznie” jej kulinarne propozycje wydają się banalne, ale ich prostota nie jest tutaj przypadkowa. Mają być one bowiem nie tylko lekkie, ale też szybkie. Wszystko po to, by znaleźć czas na ćwiczenia.

W tej książce znajdziemy ich całkiem sporo. Nie jest to bowiem kolejny zbiór przepisów, ale całkowity plan treningowy podzielony na 5 tygodni. W każdym z nich mamy do ugotowania kilka ciekawych dań, ale są one tylko dodatkiem do wysiłku fizycznego. Maria Kruczek, trenerka personalna i współautorka książki opracowała system ćwiczeń, które warto wykonywać, by bez wysiłku pracować nad swoim ciałem.

Nie ukrywam, że bardzo miło zaskoczyła mnie ta pozycja. Po pierwsze, nie jest to czcze gadania, bo Ania Starmach sama przetestowała i wszystkie potrawy i ćwiczenia, gubiąc przy tym kilka kilogramów. Po drugie, obie autorki nie stoją w pozycji mentorek, ale motywujących koleżanek, więc szybko czujemy ochotę, by dołączyć do ich planu. A po trzecie, nikt tu nikogo do niczego nie zmusza i nie obiecuje nierealnych wyników.

Ot, „Lekkość. Chudnij pysznie” to po prostu świetna alternatywa, by wprowadzić w swoje życie kilka zdrowych zmian. Utrata kilogramów nie jest tutaj jednak celem samym w sobie. Spadają one mimochodem przy odpowiednim jadłospisie i systematycznym ćwiczeniom. W gruncie rzeczy książka ta nie jest bowiem kolejnym poradnikiem odchudzania, ale lekcją bycia fit. Ja czuję się zmotywowana.

Anna Starmach, Maria Kruczek, „Lekkość. Chudnij pysznie”, Znak literanova 2015

Premiera książki 18.03.2015r.

Przeczytaj również:

Recenzja „Pyszne 25”

Posted on 13 marca 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: