Malownicze. Tajemnica bzów – Magdalena Kordel. Recenzja

Czuję się uwiedziona przez książkę –  to się zdarza, jeśli trafi się na lekturę taką jak ta.

Kordel_Tajemnica-bzow_500pcxUwielbiam, kiedy bohaterami książek są seniorzy. Oni bowiem często kryją w swoich sercach tajemnice, które czasem wychodzą na światło dzienne po wielu latach. I zaskakują tak, że zaczyna brakować słów. To tacy ludzie mają w swoich życiorysach historie, które nadają się na fabułę co najmniej kilku książek. I to właśnie z taką postacią mamy do czynienia w kolejnej książce Magdaleny Kordel z serii Malownicze.

Cudownie, że pojawiają się powieści, które wychodzą nieco poza utarte schematy fabularne. Magdalena Kordel książką „Tajemnica bzów” udowadnia, że można stworzyć wciągającą, barwną i szalenie ciepłą historię, od której nie sposób się oderwać. Co więcej, można stworzyć całą serię historii rozgrywających się w małej malowniczej miejscowości i każdą z nich kompletnie uwieść czytelnika.

„Tajemnica bzów” kupiła moje serce całkowicie. Zaczyna się niewinnie. Szybko jednak szara codzienność staje tutaj w szranki z przeszłością. Ale za to jaką! Taką, w której życie często wisiało na włosku a uczucia mierzyło się całkiem inną miarą. Taką, w której warunki dyktowało serce, a pójście za jego głosem nie zawsze stawało się pasmem szczęścia. Takich wrażeń możemy doświadczyć dzięki Leontynie. To właśnie tej starszej pani oddała głos Magdalena Kordel.

Nie da się ukryć, że to kobieta niezwykła. Powrót do wspomnień, którego jesteśmy świadkiem, budzi emocjonalną zawieruchę nie tylko w jej duszy. Trudno śledzić tę historię spokojnie. Wsiąka się w nią całkowicie i z wypiekami na twarzy. „Tajemnica bzów” to niezwykła podróż do świata, w którym znaczenie miały całkim inne wartości, a miłość miała diametralnie odmienny wymiar niż ta, którą przeżywamy współcześnie.

Jest naprawdę wyjątkowo.

Magdalena Kordel, „Malownicze. Tajemnica bzów”, Znak 2015

Przeczytaj również:

Recenzja książki Malownicze. Wymarzony dom

Recenzja książki Malownicze. Wymarzony czas

Reklamy

Posted on 28 kwietnia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: