Ślad na lustrze – Janis Heaphy Durham. Recenzja

Prawdziwe znaki po śmierci czy wytwory umysłu? Książki takie jak „Ślad na lustrze” otwierają umysł na kwestie pozornie nierealne. Czy życie po śmierci naprawdę jest możliwe? A może to wyłącznie kwestia wiary… lub miłości?

Ślad na lustrzeHistoria oparta na faktach, a jednocześnie odważna próba opowiedzenia światu o tym, co spotkało Janis Heaphy Durham po śmierci męża. Życie po życiu. Na dzień dobry nasuwa się pytanie – na ile ta opowieść jest prawdziwa,  a na ile jest dobrze podkręconą marketingowo fikcją?

„Ślad na lustrze” przede wszystkim cechuje duża dawka szczerości i … faktów. W szranki stają tutaj uczucia, wiara i naukowe fakty. Z tej mieszanki wysuwa się jednak wniosek, że wszystko jest tak naprawdę możliwe, ale istotną podwaliną obserwowania takich pośmiertnych zjawisk jest miłość. Nie mogłam od siebie odgonić tej myśli przez całą książkę, choć Janis Heaphy Durham robiła wszystko, by wyjaśnić tytułowy ślad na lustrze w możliwie jak najbardziej racjonalny sposób. Poza nimi w jej życiu pojawiały się też inne znaki – migoczące światło w konkretnych sytuacjach czy zegar zatrzymujący się na godzinie, w której zmarł mąż. Banalne? Po lekturze całej historii mogę śmiało stwierdzić, że uwierzyłam.

Mam też nieodparte wrażenie, że zupełnie inny odbiór książki „Ślad na lustrze” będzie, jeśli przeczytamy ją w takim momencie życia, w którym straciliśmy niedawno kogoś bliskiego i w którym wszystkie uczucia z tym związane wciąż są żywe. Właśnie wtedy historia opowiedziana przez Janis Heaphy Durham będzie miała o wiele większą moc, a uwierzenie w nią będzie łatwiejsze.

Janis Heaphy Durham, „Ślad na lustrze”, Wydawnictwo Literackie 2015

Premiera książki 23 września 2015r.

Reklamy

Posted on 10 września 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Jolanta Murawska

    Recenzja bardzo zachęcająca ,wierze ,ze po smierci istnieją zjawiska niewyjasnione ,wierzę ,że ktoś bardzo bliski ,może dać nam znak ,ktory my odczytamy i zinterpretujemy odpowiednio .Zycie po życiu istnieje ❤

  2. Mam nadzieję, że sięgnie Pani po książkę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: