Koncentracja – Agnieszka Forzpańczyk. Recenzja

Każdy, komu przytrafiają się spadki formy intelektualnej, wie, że ten stan bywa irytujący, zwłaszcza jeśli nie jest chwilowy. Obniżona zdolność koncentracji nie sprzyja żadnym obowiązkom. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia wykonywane we własnych czterech ścianach.

Koncentracja_front_500px_szer_cien

Problemy ze skupieniem uwagi mają różnorakie podłoże. Czasem to sygnał od organizmu, że czas przystopować, a czasem uwarunkowania psychiczne związane z indywidualnymi cechami. Trudno znaleźć jedną receptę, bo różne są przyczyny, ale po lekturze poradnika Agnieszki Forzpańczyk skłaniam się ku stwierdzeniu, że wiele zależy od nas samych i od naszej samodyscypliny.

Książka „Koncentracja. Skuteczny trening skupiania uwagi” cechuje się bardzo profesjonalnym podejściem do tematu. Autorka konkretnie nakreśla problemy i podpowiada, co warto zrobić, by polepszyć funkcjonowanie swojego umysłu. Niektóre propozycje intelektualnych zmagań mogą wydawać się banalne, ale ich efektywność zaskakuje.

Jak w przypadku każdego treningu, tak i tu nie ma co liczyć na szybkie efekty. Postępując zgodnie z metodą małych kroków i dawkując umysłowi kolejne systematyczne ćwiczenia, możemy osiągnąć o wiele więcej. Jaka jest ich skuteczność? Myślę, że każdy, kto ma taką potrzebę, powinien przekonać się sam, które porady mu pasują, a które nie. Agnieszka Forzpańczyk zresztą niczego nie narzuca. Daje przysłowiową wędkę w postaci licznych małych treningów. Od nas zależy, czy zechcemy coś z nią zrobić.

Agnieszka Forzpańczyk, „Koncentracja. Skuteczny trening skupiania uwagi”, Samo Sedno 2015

Reklamy

Posted on 16 września 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: