Facet i kuchnia – Szymon Kubicki. Recenzja

Nietolerancja glutenu daje pole do kreatywności. Oto najlepszy przykład.

Facei i kuchnia okladkaZ tą kulinarną książką warto się zaprzyjaźnić, bo przyjaźń z Szymonem Kubickim to fiknięcie w świat kuchni kolorowej, przepisów prostych i bezglutenowych. Raj dla wielu. Tych, co dietę trzymać muszą. I tych, co zdrowie stawiają na pierwszym miejscu bez przymusów żadnych.

Nie ukrywam, że kulinarne książki muszą działać na moje zmysły. Jeśli chłonę potrawy na kartkach takiej pozycji oczami, a do tego raduje mnie prostota przygotowania danego przepisu, to ulegam takiemu autorowi-kucharzowi na długo. Szymonie Kubicki – w najbliższym czasie moje kubki smakowe uraczę tym, co serwujesz w poradniku „Facet i kuchnia”.

Po pierwsze – to nie jest książka wyłącznie dla facetów, ale wielu powinno się z niej uczyć. Po drugie – to nie jest książka wyłącznie dla tych, którzy muszą porzucić gluten, bo zdrowe potrawy jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Po trzecie – to nie jest książka wyłącznie dla wegetarian, bo i przepisy na kilka zacnych dań mięsnych można tutaj znaleźć. Argumentów na konieczność sięgnięcia po „Faceta i kuchnię” znalazłabym jeszcze sporo, ale nie będę nikomu odbierać przyjemności obcowania z przepisami blogera Szymona Kubickiego. Lepiej zakasać rękawy i wyczarować w swojej kuchni coś z jego propozycji, np. ciastka brownie z kaszy jaglanej, cytrynową pastę z dorsza, makaron z jarmużowym pesto lub zapiekankę z jabłek i dyni piżmowej. Wszystko po kolei lub jednocześnie. Bo kreatywność gra tutaj pierwsze skrzypce.

Polecam.

Szymon Kubicki, „Facet i kuchnia”, Wydawnictwo Literackie 2015

Reklamy

Posted on 6 października 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. bardzo szalone przepisy można znaleźć, ale jakie smaczne 🙂 polecam książkę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: