Notoryczna panna młoda – Jolanta Król. Recenzja

40-letnia stara panna? Współczesna? Taka, która wpada w niebezpieczny wir własnych oczekiwań? Zdecydowanie warto ją poznać.

Książka Notoryczna panna młodaKsiążka „Notoryczna panna młoda” Jolanty Król wcale nie dowodzi, że staropanieństwo to feler. Autorka rozkłada akcenty fabularne w innych miejscach, pokazując, że pragnienie miłości i jego zaspokojenie potrzebują nie tylko czasu, ale też właściwej osoby. A to, że czasem trwa to dłużej, niż by się chciało? Nie wszystko można mieć na wyciągnięcie ręki.

Główna bohaterka – Hanka osiągnęła w życiu wiele, ale nie może pochwalić się tym, czego oczekuje się od każdej kobiety. Nie ma ani męża, ani dziecka. Co więcej, widoki na przyszłość w tym temacie też są słabe. Z pomocą przychodzi Internet. Kobieta poznaje Jacka i dosłownie wariuje. Rzuca wszystko, co dotychczas osiągnęła, pali za sobą wszystkie mosty, by rzucić się w ramiona mężczyzny, który apodyktyczność pokazuje na każdym kroku.

Jolanta Król w książce „Notoryczna panna młoda” pokazuje, że źle ulokowane uczucia to gwarancja emocjonalnej huśtawki. I o wiele częściej widać z niej doliny niż szczyty. Co więcej, to także dobry sprawdzian dla samego siebie, co najlepiej dowodzi główna bohaterka. Hanka ewoluuje z rozsądnej, twardo stąpającej po ziemi kobiety w naiwną służkę swojego mężczyzny upajającą się oparami uczuć, których tak naprawdę nie ma. Okazuje się, że łaknienie miłości czasem przyćmiewa racjonalny osąd sytuacji. A toksyczny związek jawi się jako spełnienie marzeń, bo lepszy taki niż żaden. Czy w życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, że jest w stanie się poniżyć, by wyżebrać okruchy uczuć? Smutne.

Autorce udało się stworzyć nie tylko ciekawą, dobrze poprowadzoną fabułę. Ogromny plus za barwne i realistyczne wykreowanie postaci. Dzięki nim książka „Notoryczna panna młoda” jest po prostu wiarygodna.

Jolanta Król, „Notoryczna panna młoda”, Videograf 2015

Reklamy

Posted on 23 listopada 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: