Święta bez chemii – Julita Bator. Recenzja

Zdrowe przepisy na Święta Bożego Narodzenia? A do tego łatwe i nieco nowoczesne? Bez glutaminianu sodu i jego kompanów? Właśnie takie serwuje Julita Bator w swojej książce „Święta bez chemii”.  Ale to nie wszystko.

Książka z przepisami Julity Bator To przekonujący miszmasz tradycji i nowoczesności, ale ta druga jest tu bardzo subtelna i objawia się głównie w racjonalnym i prozdrowotnym podejściu do gotowania. Dzięki temu dobrze znane potrawy świąteczne zyskują na jakości.

Przepisy Julity Bator to propozycja nie tylko na Wigilię i Boże Narodzenie. Autorka temat świąt potraktowała znacznie szerzej, dlatego znajdziemy tutaj również dania na Wielkanoc i uroczystości rodzinne. Do wyboru, do koloru. A wszystko z myślą o zdrowiu.

Jestem pewna, że sugestie autorki podane przy poszczególnych składnikach skłonią nas do baczniejszego weryfikowania tego, co ląduje w naszym koszyku zakupowym i wnikliwego czytania etykiet.

Na końcu książki „Święta bez chemii” znajduje się również co nieco o podstawowych produktach spożywczych, ale spojrzenie na nie jest bardzo świeże. Warto nie pomijać tej części. W efekcie bowiem inaczej podejdziemy do przepisów, które pojawiły się wcześniej na kartkach tego specyficznego poradnika kulinarnego.

Jeśli szukacie inspiracji, nie zawiedziecie się. Julita Bator wie, co dobre i pokazuje, że zdrowe przepisy bez chemii sprawdzą się również na świątecznym stole. Warto przekonać się o tym podczas nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Julita Bator, „Święta bez chemii”, Znak 2015

Reklamy

Posted on 25 listopada 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Zachęciłaś mnie, muszę dorwać ten tytuł 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: