Sekretna herbaciarnia – Vanessa Greene. Recenzja

Urokliwa herbaciarnia z duszą, za której drzwiami problemy zyskują nowe oblicze, a zawiązane przyjaźnie nie kruszeją przy pierwszej różnicy zdań.

Książka Sekretna herbaciarniaDlaczego stawiamy sobie wewnętrzne bariery, które nie pozwalają nam cieszyć się życiem? Dlaczego nie przeżywamy go tak, jak na to naprawdę zasługujemy? Dlaczego wahamy się, kiedy trzeba walczyć o swoje? Takie emocjonalne dylematy serwuje Vanessa Greene.

„Sekretna herbaciarnia” to książka przesiąknięta aromatem herbaty i różnorodnych łakoci oraz życiowych prawd, z których warto wyciągnąć lekcję dla siebie. Bohaterki pokiereszowane emocjonalnie lawirują między tym, co muszą a tym, czego rzeczywiście chcą. Każda z nich przekona się, że na dłuższą metę nie da się w takim rozchwianiu budować szczęścia. A przecież to właśnie jego wszystkie potrzebują. Autorka kwestię tę traktuje jednak bardzo szeroko i nie sprowadza jej do romantycznych uniesień. Takie pojęcie szczęścia byłoby do cna banalne. U Vanessy Greene ma ono inny wymiar.

Autorka osadziła fabułę na mocnych podwalinach kobiecej przyjaźni. Zrodzonej przypadkiem i zmierzającej ku takiej do przysłowiowej grobowej deski. Każda z bohaterek ma inne doświadczenia życiowe, inne dylematy i znajduje się w całkowicie odmiennym punkcie życia, a mimo to udaje im się znaleźć wspólny język i obdarzyć zaufaniem. Przyjaźń między tymi kobietami jest godna pozazdroszczenia. Przed wszystkimi czas na otworzenie się na nowe, nie tylko uczucie i stawienie czoła temu, co podpowiada serce. To wyzwanie w efekcie może zburzyć pielęgnowany spokój, ale może też stać się najlepszym krokiem w stronę spełnienia.

Vanessa Greene napisała powieść obyczajową, która emanuje ciepłem. Zbyt powierzchowne i krzywdzące byłoby stwierdzenie, że to wyłącznie książka o herbacie lub przyjaźni. Razem ta mieszanka nabiera rumieńców i staje się klimatyczną podróżą, w którą warto się wybrać. Po prostu.

Vanessa Greene, „Sekretna herbaciarnia”, Świat Książki 2015

Reklamy

Posted on 7 grudnia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: