Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie – Agnieszka Biela. Recenzja

Czy kreatywność to talent? A może umiejętność, której można się nauczyć? Czy jeśli ktoś rzuca pomysłami na prawo i lewo to znaczy, że twórcze myślenie przychodzi mu z łatwością? Agnieszka Biela rzuca nowe światło na cechę, która stała się jednym z wymagań na rynku pracy.

Książka Trening kreatywnościKsiążka „Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie” byłaby zwykłym poradnikiem, jakich wiele, gdyby nie jedna kwestia, która mnie osobiście zaintrygowała już na samym początku. Autorka swoją opowieść o kreatywności zaczyna od wyjaśnienia, czym ona naprawdę jest. I na dzień dobry można się mocno zdziwić. A potem wszystko chłonie się już niczym gąbka.

Ogromna w tym zasługa samej Agnieszki Bieli, która dała w tej książce upust swojej wiedzy i trenerskim umiejętnościom. Można to odczuć, bo narracja jest nie tylko merytoryczna, ale też przyjazna i lekko podana. Krótko mówiąc, z taką przewodniczką chce się być kreatywnym, nawet jeśli ma to być okupione wielogodzinnym treningiem. I taki też funduje autorka.

Sporą część tego poradnika zajmują bowiem liczne ćwiczenia na kreatywność, które warto prześledzić i przetestować, by przekonać się o ich skuteczności. Oczywiście spektakularne efekty nie pojawią się od razu, ale krok po kroku można zrozumieć własny sposób myślenia i pozwolić mu na większą swobodę.

Jak zatem zwiększyć swoją kreatywność? Najlepiej zacząć od zrozumienia, czym właściwie jest. A dobrym początkiem ku temu jest książka Agnieszki Bieli. Polecam.

Agnieszka Biela, „Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie”, Samo Sedno 2015

Reklamy

Posted on 15 grudnia 2015, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: