Lustrzany świat Melody Black – Gavin Extence. Recenzja

Gavin Extence mocno, choć niby mimochodem, uwypuklił kruchość ludzkiej psychiki. Książka „Lustrzany świat Melody Black” intryguje, momentami bawi, ale w efekcie zostawia z poczuciem rozedrgania emocjonalnego.

Książka Lustrzany świat Melody BlackPrzypadek ma to do siebie, że często bywa katalizatorem zmian w życiu. Jak się okazuje, to co za nim idzie, niekoniecznie musi się nam podobać. Odkąd Abby znalazła zwłoki sąsiada, bo akurat chciała pożyczyć puszkę pomidorów, jej psychika zaczyna wierzgać – gwałtownie i coraz bardziej niepokojąco. Rozterki, które roztrząsa, zapętlają się, przez co fabuła zmierza w niespodziewaną stronę. Aż zal zdradzać, w jaki sposób autor dał upust swojej kreatywności. Wspomnę tylko, że załamanie nerwowe Abby staje się narracyjnym kopniakiem dla tej powieści. O tym, co się dzieje później, warto przekonać się osobiście.

Nie da się ukryć, że Gavin Extence napisał powieść egzystencjalną. Każdy z nas ma w sobie jakieś uśpione demony. Obudzone przypadkiem, przez pozornie mało istotne zdarzenie, mogą zaburzyć równowagę psychiczną na tyle silnie, że nic nigdy nie będzie już takie samo. To, co dzieje się z Abby to poniekąd skutek przesycenia wielkomiejskim pędem i wewnętrzny bunt.  Autor w pozornie lekkiej narracji przemyca sporo prawd o nas samych. Czy sąsiedzka anonimowość niesie więcej dobrego czy złego? Jak przypadkowe zdarzenia zmuszają nas do spojrzenia na siebie z innej perspektywy? I wiele, wiele więcej.

„Lustrzany świat Melody Black” to mieszanina dobrego humoru, sarkazmu i specyficznego dramatu jednostki. Dobra książka. Po prostu.

Gavin Extence, „Lustrzany świat Melody Black”, Wydawnictwo Literackie 2016

Premiera książki 14.01.2016r.

Reklamy

Posted on 5 stycznia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: