Rodzinne sekrety – Krystyna Mirek. Recenzja

Sekrety kryją się za każdymi drzwiami.  U Krystyny Mirek ich kumulacja w obrębie jednej rodziny jest spora. W drugiej części sagi „Jabłoniowy sad” o rodzinie Zagórskich część z nich przybierze zaskakujący obrót.

Saga rodzinna Jabłooniowy sadBohaterowie, których bardzo szybko polubiłam w książce „Szczęśliwy dom”, teraz  biorą swoje życie w garść i próbują zrobić wszystko, by nie wymknęło się ponownie. Płacą za błędy. I szukają światełka w tunelu na przyszłość. Z jakim skutkiem? Zapewniam, że ich pogubienie jest tutaj bardzo mocno odczuwalne. Nie sposób nie kibicować  walce toczonej przez seniora Zagórskiego o ukochaną księgarnię, ale także poszczególnym córkom, które nijak nie żyją zgodnie z oczekiwaniami rodziców i coraz częściej czują, że coś im ucieka.

W książce „Rodzinne sekrety”, podobnie jak w pierwszym tomie, mocno uwypuklone zostały tradycyjne wartości, ale ich siła musi nieco skruszeć, bo zmieniły się czasy, a co za tym idzie sposób życia. Przekonuje się o tym każdy z bohaterów. Krystyna Mirek zafundowała im wichry i burze. Małe i duże emocjonalne tornada. I lawinę wymykających się spod kontroli uczuć. To saga rodzinna, w której życie dalekie jest od monochromatycznego, a codzienność buzuje pod wpływem podejmowanych decyzji.

Jak zwykle, Krystyna Mirek snuje narrację w swoim dobrze już znanym stylu. Stawia na proste historie, które mogłyby dotknąć każdego z nas, ale nie ucieka przy tym w banał. W tę opowieść się po prostu wierzy. Po raz kolejny autorka umacnia też w przekonaniu, że dom to coś więcej niż cztery ściany.

Trzymam kciuki, by w trzeciej części sagi rodziny Zagórskich pt. „Spełnione marzenia” drogi wszystkich bohaterów poprowadziły prosto do happy endu. Zasłużyli na to. Bo czasem limit życiowych błędów wyczerpuje jeden, ale mocny.

Krystyna Mirek, „Rodzinne sekrety”, Filia 2016

Zobacz również inne książki Krystyny Mirek:

Szczęśliwy dom
Podarunek
Szczęście all inclusive
Miłość z jasnego nieba
Droga do marzeń
Pojedynek uczuć

Reklamy

Posted on 1 lutego 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: