W cieniu minaretów. Oman – Marek Pindral. Recenzja

Malowniczy, ale też pełen praw, które trzeba respektować bez względu na to, skąd się przybywa. Taki jest Oman oczami podróżnika Marka Pindrala. Co jeszcze skrywa się w cieniu minaretów?

Książka o OmaniePo lekturze tej książki mam wrażenie, że Marek Pindral swoje podróże zaczyna tam, gdzie inni nawet nie myślą ich zakończyć. Dociera daleko, bo nie tylko do mało znanych miejscowości, ale przede wszystkim do serc ludzi, którzy potrafią zdradzić wiele ze swojego życia, jeśli trafią na odpowiedniego, godnego zaufania człowieka. Relacja naszpikowana takimi detalami jest o wiele ciekawsza niż zwykłe przemierzanie danego kraju od zabytku do zabytku.

Krocząc z Markiem Pindralem przez Oman, będziemy świadkami mocno zakorzenionej kultury, ale też jej delikatnego przesiąkania wpływami Zachodu. Momentami jest niebezpiecznie, momentami zabawnie. Ale przede wszystkim bardzo poznawczo, barwnie i od serca.

Książka „W cieniu minaretów. Oman” to nie tylko niebanalne spotkanie z Orientem. To dowód na to, że pasja może doprowadzić bardzo daleko, a prawdziwy podróżnik potrafi zmierzyć się ze wszystkim, co przyniesie wyprawa. Do pozazdroszczenia.

Marek Pindral, „W cieniu minaretów. Oman”, Bernardinum

Reklamy

Posted on 23 marca 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Zdecydowanie nie moje klimaty. ;/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: