Mówiąc inaczej – Paulina Mikuła. Recenzja

Nauka języka polskiego nie boli. Ba! Może być świetną rozrywką nawet dla tych najbardziej opornych. Istota leży w odpowiednim podaniu wiedzy. Paulina Mikuła potrafi to zrobić niebanalnie i jakby od niechcenia. Warto się przekonać, nie tylko śledząc jej kanał „Mówiąc inaczej” na Youtube, ale też sięgając po tę książkę.

Książka Pauliny MikułyAutorka znanego vloga  poszła krok dalej. Swoje lekcje języka polskiego przelała na papier. Najciekawsze jest to, że nie straciły one przy tym nic a nic ze swobody i charakterystycznego sznytu, jaki obrała Paulina Mikuła. Co więcej, podała ona wiedzę w bardzo prostej, uporządkowanej rozdziałami formie. I nie narzuciła czytelnikowi kompletnie nic. Mam wrażenie, że ten poradnik to indywidualne wyzwanie dla każdego, komu zależy na poprawnym władaniu językiem polskim zarówno w formie pisanej, jak i mówionej.

To, co przykuwa uwagę w książce „Mówiąc inaczej”, to ogromny dystans, jaki autorka ma do siebie i swojej wiedzy, ale nie tylko. Uwypuklone zostały tutaj również różne językowe niuanse, które warto poznać. Paulina Mikuła krok po kroku serwuje szereg zasad, ale ich zrozumienie jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Można to robić wyrywkowo, a można za jednym zamachem. Wedle uznania. A na końcu książki autorka serwuje ćwiczenia językowe. To dopiero lekcja. I możemy się z niej rozliczyć sami przed sobą.

Paulina Mikuła, „Mówiąc inaczej”, Flow Books 2016

Reklamy

Posted on 18 kwietnia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: