Cześć, co słychać? – Magdalena Witkiewicz. Recenzja

Cześć, co słychać? – niewinne pytanie, które może obudzić lawinę wspomnień i stać się katalizatorem impulsywnych decyzji. Magdalena Witkiewicz znów trafia w samo sedno.

Książka Cześć co słychaćNajnowsza książka autorki to wnikliwa wiwisekcja emocji, które rodzą się pod wpływem sentymentów i których, jak się okazuje, lepiej nie budzić. Boleśnie przekonuje się o tym Zuzanna, główna bohaterka. Zbliżająca się 40-stka nie napawa szczęściem. Bilans zysków i strat jest mocno zachwiany, a stabilizacja okazuje się pozorna. U progu tej psychologicznej bariery stoją też koleżanki Zuzanny. Każda z nich inaczej ułożyła sobie życie. Każda inaczej znosi kryzys wieku średniego. I każda dostanie lekcję, którą spróbuje odrobić. Z jakim skutkiem?

Dobrze prowadzona narracja, gradacja emocji, realnie odmalowane nastroje to przepis na książkę traktującą o ciemnej stronie uczuć. Tych nie do końca wypalonych, którym wystarczy iskierka wspomnień, by uśpić czujność. Magdalena Witkiewicz nie uciekła w banał, romantyczne banialuki. Jej proza mocno trzyma się realnego życia i pokazuje jego wszystkie kolory. Tym razem skupiając się na tych mniej różowych.

Z książki „Cześć, co słychać?” płynie prosta lekcja – na bok sentymenty. Zostawmy przeszłość za sobą, bo jej powiew w dobrze poukładanym życiu może wszystko zniszczyć. Nieodwracalnie. I warto to mieć gdzieś z tyłu głowy. Nieustannie.

Magdalena Witkiewicz, „Cześć, co słychać?”, Filia 2016

Zobacz również inne książki Magdaleny Witkiewicz:

Po prostu bądź

Pierwsza na liście

Reklamy

Posted on 26 kwietnia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Mam nadzieję, że będę miała możliwość przeczytanie tej książki, ponieważ uwielbiam samą autorkę i jej pozostałe książki. 😉

  1. Pingback: Pracownia dobrych myśli – Magdalena Witkiewicz. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: